به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طلوع، جلال میرزایی با اشاره به بیانات اخیر رهبری، اظهار داشت: صحبت‌های رهبری کاملا واضح و شفاف است، بخشی از آن ناظر بر عملکرد برخی مسئولین دولت گذشته و اقداماتی که در چند ماهه اخیر انجام دادند بر می‌گردد که در چارچوب نظام نبود، در  واقع به نوعی گوشزدی به این‌هاست که به جای مخالف خوانی نسبت به عملکردی که در گذاشته داشتند پاسخگو باشند. البته بخش دیگر از صحبت‌های رهبری نیز مربوط به نقدهایی است که متوجه دولت‌ها است.

نماینده مردم ایلام در مجلس افزود: در واقع جریانی قصد دارد نظام را ناکارآمد نشان دهد، اینجاست مواردی که جهت‌گیری‌اش به سمت نظام است، سوالاتی را ایجاد کرده و باید پاسخ‌های متقنی به آنها داده شود، اما بخش دیگر که متوجه دولت‌ها است باید کسانی که مسئولیت داشتند از طریق تریبون‌های مختلف و هماهنگی انجمن‌های دانشجویی در جلساتی به بررسی و نقد عملکرد دولت‌ها بپردازند البته احزاب هم می‌توانند که متاسفانه احزاب ما در حالت رکود هستند.

این نماینده مجلس همچنین بیان کرد: از طریق این نقد و ارزیابی‌ها باید آسیب‌شناسی کرد تا از اشتباهات جلوگیری شود. قطعا اگر در مسیر درستی حرکت کنیم موجب بالندگی و توسعه کشور است اما اگر بدون توجه به ارزیابی ها به سمتی که تخریب‌کننده باشد حرکت کنیم نتایجی نخواهد داشت و به تنش منجر می‌شود.

این عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه اظهار کرد: به نظر می‌رسد با آسیب‌شناسی از نقطه ضعف‌ها و در نظر گرفتن مخرج مشترک و چارچوب‌ها در جهتی باید گام برداریم که به نفع کشور باشد، ضمن اینکه مسئولان هم در مقابل اشتباهات خود پاسخگو باشند اما متاسفانه شاهد هستیم هیچ جریان و گروهی مسئولیتی را بر عهده نمی‌گیرد.

میرزایی یادآور شد: از دولت احمدی‌نژاد حمایت‌های زیادی آن هم در تمامی سطوح صورت گرفت، اما چه اتفاقی افتاد،  کسانی که حمایت کردند باید تجدیدنظر کنند.

این نماینده مجلس ادامه داد: به چالش کشیدن نقدها آن هم مخرب، کمکی به همبستگی ملی و حل مسائل نمی‌کند، اینها باید از اساس درست شود. بیانات رهبری اساسی برای نقد و ارزیابی دولت‌ها، رابطه کنش‌گران سیاسی و فعالان سیاسی است که خروجی اینها می‌تواند به توسعه کمک کند.

میرزایی یادآور شد: اما اگر جریانی بخواهد رهنمودهای رهبری را مصادره کند و دوباره از موضعی اقدام به تخریب کند به نتیجه‌ای که مدنظر رهبری است نخواهیم رسید، لذا بنده فکر می‌کنم مخاطب اصلی صحبت‌های رهبری جریانی است که قبل از انتخابات ۹۶ قصد داشت جایگاهی برای خودش در عرصه معادلات سیاسی تعریف کند و نهایتا تبدیل به اپوزیسیون جمهوری اسلامی ایران شود لذا مجموعه این اقدامات در این جهت است.

وی خاطرنشان کرد: فرمایشات رهبری فرصت دوباره‌ای به اینهاست که از مسیری که می‌روند برگردند و در چارچوب نظام و قانون اساسی فعالیت کنند.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس در پایان گفت: اما باید ببینیم که چرا برخی از دولت‌ها یا دولتمردان در هر دوره‌ای بعد از اینکه دوره قدرت آن‌ها تمام می‌شود، با نظام زاویه پیدا می‌کنند. البته به نظر می‌رسد جریانی در حاکمیت است که می‌خواهد فشار وارد آورد تا روسای جمهور زاویه پیدا کنند، جریانی که خودش اپوزیسیون باشد، نباید از آن غفلت کنیم، این جریان، جریان پیچیده‌ درون حاکمیت است. / ایسنا