به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طلوع، فرشاد کلوند رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سنقر و کلیایی امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران استان کرمانشاه اظهار داشت: شهرستان سنقر و کلیایی با دارا بودن ۲۲۵ روستا، ۱۳۵ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد، همچنین ۳۰ هزار هکتار اراضی طبیعی را در خود جای داده است.

کلوند سطح زیرکشت اراضی و باغات دیم در شهرستان سنقر و کلیایی را ۱۱۰ هزار هکتار عنوان کرد و گفت: از این میزان ۲۲ هزار هکتار مربوط به بخش زراعت و ۱۵۰۰ هکتار را باغات و درختان غیرمثمر تشکیل می‌دهد.

وی میانگین اراضی و باغات آبی شهرستان سنقر و کلیایی را ۲۵ هزار هکتار عنوان کرد و گفت: در این شهرستان، ۵۶ هزار هکتار گندم دیم، ۵۰۰۰ هکتار جو دیم، ۳۰۰۰ هکتار جو آبی، ۲۰ هزار هکتار نخود، ۷ هزار هکتار علوفه، ۲ هزار هکتار آفتابگردان، ۱۲ هکتار زعفران، ۱۴۰۰ هکتار عدس، ۲۴۵ هکتار سیب زمینی و  ۶۰ هزار هکتار انواع سبزی و سیفی تولید می‌شود.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سنقر و کلیایی میزان تولید محصولات زراعی شهرستان سنقر و کلیایی را ۲۰۰۰ تن و محصولات باغی را ۲۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: میزان تولیدات دامی شامل گوشت، لبنیات و تخم مرغ در این شهرستان ۸۰ هزار تن می‌باشد.

کلوند با اشاره به وجود ۱۲۰ واحد مرغداری در شهرستان سنقر و کلیایی گفت: این واحدها، یک میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه مرغ تولید میکنند.

وی همچنین از وجود ۱۷ واحد گاوداری شیری در شهرستان سنقر و کلیایی خبر داد و گفت: از این تعداد ۷ واحد فعال هستند، در این شهرستان ۲۱۹۰ رأس دام سنگین وجود دارد، همچنین ۱۰ واحد صنعتی پرواربندی بره داریم که ۳ مورد آن فعال است.

کلوند عدم تعادل قیمت تمام شده شیر با قیمت تولید را سبب ایجاد رکود در واحدهای گاورداری شهرستان سنقر و کلیایی دانست.

شهرستان سنقر و کلیایی در ۸۵ کیلومتری شمال شرق استان کرمانشاه و هم مرز با استانهای همدان و لرستان قرار دارد. وسعت این شهرستان ۲۳۲۰ کیلومتر مربع و جمعیت آن نیز ۸۲ هزار نفر می‌باشد.

گفتنی است؛ خبرنگاران استان امروز از بخش‌های مختلف کشاورزی و دامداری در شهرستان سنقر و کلیایی بازدید به عمل آوردند.