به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طلوع، حشمت‌الله‌ فلاحت‌پیشه در خصوص تجمعات‌ اعتراضی اخیر در برخی شهرهای کشور، اظهار داشت: اعتقاد من بر این است که مشکلات مردم اقتصادی و واقعی است، وقتی آمارهایی که دولت در زمینه اقتصادی مطرح می‌کند با واقعیات جامعه همخوانی ندارد، نتیجه‌اش را در کف خیابان می‌بینیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به هیچ وجه نرخ بیکاری در کشور ۱۱ درصدی که دولت بیان می‌کند، نیست و قطعا بیشتر از این مقدار است، بیان کرد: فشارهای گرانی نیز در حدی کم نیست که بعضی از مسئولان آن را عادی جلوه دهند.

وی با بیان اینکه در شرایط رکود، افزایش قیمت و افزایش مالیات به هیچ وجه قابل قبول نیست، افزود: معتقدم اعتراضات‌ مردم اقتصادی است و مجلس باید با دیدی اقتصادی این موضوعات را پیگیری کند، در موضوع گرانی و قطع یارانه‌ها مجلس باید به دولت “نه” بگوید.

فلاحت پیشه با اشاره به اینکه در این کشور منابع زیادی وجود دارد که از این منابع باید استفاده کرد تا مشکلات مردم حل شود، متذکر شد: در لایحه بودجه سال ۹۷ که در کمیسیون تلفیق بررسی می‌شود، ۶۶ درصد آن بودجه شرکت‌های دولتی است و ۳۴ درصد آن بودجه عمومی است.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شرکت‌های دولتی پشت ادعایی به عنوان زیان‌ده بودن که جرم آن‌ها است قایم شده‌اند، در حالی که باید این مسئله به عنوان جرم آن‌ها محسوب شود زیرا مدیران این شرکت‌ها نباید اجازه می‌دادند که این شرکت‌ها زیان ده باشند، ادامه داد: با این شرایط مدیران این شرکت‌ها، حق مدیریت‌ها، سودها، پاداش و مزایا دریافت می‌کنند و به دلیل زیان‌ده بودن هیچ پاسخی نمی‌دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم ایران انقلاب کردند و یکی از اهداف انقلاب عدالت توزیعی بود، گفت: متاسفانه در حال حاضر شرکت‌های دولتی و دستگاه‌هایی که درآمد خارج از شمول دارند، فعالیت می‌کنند که نشان می‌دهد منابع زیادی در کشور وجود دارد.

فلاحت پیشه با بیان اینکه این درآمدها باید برای رفع مشکلات مردم مورد استفاده قرار گیرند، اظهار داشت: برخی دستگاه‌ها و نهادها درآمد خارج از شمول محاسبات دارند و این درآمدها باید بازرسی شوند و به حل مشکلات مردم کمک شود.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: من موضوع را اقتصادی می‌دانم و در تلفیق بودجه باید کاری کنیم که فشار از روی دوش مردم برداشته شود؛ یعنی اگر براساس لایحه بودجه پیش برویم، مشکلات مردم حل نمی‌شود، مگر اینکه مجلس مقابله جدی با گرانی و قطع یارانه داشته باشد.