محمدحسین صادقی در گفتگو با خبرنگار طلوع، اظهار داشت: هیچ مطالبه ای ولو موجه و به حق در بستر ناامنی و با برهم زدن نظم و آرامش عمومی بی شک قابل تحقق نیست.

وی افزود: همین که دشمنان شناخته شده این مرز وبوم از این وقایع ناخوشایند با اشتیاقی وصف ناشدنی استقبال کرده و حمایت خود را از آن اعلام کرده اند بیانگر آن است که حرکت در این مسیر بازی در زمین دشمن و تلاش برای تحقق خواسته‌های نابجای آنهاست.

صادقی گفت: رفتارهای مبتنی بر نقض آگاهانه و آشکار قانون، هتک حرمت اشخاص، اماکن و تخریب اموال عمومی، انسداد معابر، ایجاد فضای وحشت و هراس در خیابان‌ها توام با اقدامات ساختارشکنانه، بازداشتن مردم از کسب وکار و مختل نمودن جریان عادی امور وضعیت قابل تحملی نیست.

مدعی العموم استان کرمانشاه گفت: این اقدامات خاصه تبانی و اجتماع به قصد برهم زدن امنیت جرائمی است که از منظر قاطبه مردم قابل اغماض نبوده و اثبات آن علاوه بر محرومیت آتی مرتکب از بعضی حقوق اجتماعی مطابق قانون مجازات اسلامی مستوجب کیفر شدید است، از همین روی اقتضاء دارد خانواده ها مراقب فرزندان و به ویژه جوانان خود باشند، مبادا ناخواسته به سبب فریب، اغفال یا غلبه هیجان به جرگه افراد مجرم و قانون شکن وارد شوند.

صادقی گفت: ️تاکنون تعداد قابل توجهی از عوامل اصلی تحریک به ایجاد تجمع و هدایت آشوب های خیابانی دستگیر شده اند و از عموم شهروندان فهیم نیز انتظار دارد در شناسایی و معرفی این افراد با پلیس و نیروهای امنیتی همکاری کنند.

وی افزود: ضمن اینکه تمامی اقدامات اشخاص فعال در شکل گیری و هدایت تجمعات غیرقانونی با ابزارهای فنی تحت رصد دقیق قرار دارد. هرچند ممکن است بنا به ملاحظاتی بلافاصله بر مبنای یافته های میدانی اقدام به دستگیری افراد نشود.

صادقی گفت: ️بدون تردید صف آشوبگران و برهم زنندگان امنیت عمومی از مردم با بصیرت و ولایت مدار کرمانشاه جداست، صدق این مدعا را همگان در راهپیمایی باشکوه ۱۳ دی ۹۶ مردم کرمانشاه مشاهده خواهند نمود.

دادستان کرمانشاه گفت:-به شهروندان عزیز اطمینان می‌دهیم روند برخورد بدون چشم پوشی تا برچیده شدن بساط این افراد فرصت طلب از کف خیابان ها با جدیت و قاطعیت ادامه دارد.