به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طلوع، حشمت الله فلاحت پیشه نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو، پس از ورود به تبصره‌ هجده تقاضای اخطار قانون اساسی کرد و گفت: در شرایط کنونی هرگونه افزایش قیمت را خلاف قانون اساسی می دانم. لذا این تبصره باید از دستور کار خارج شود.

برغم این اخطار کمیسیون تلفیق وارد شور شد. لذا بلافاصله نماینده اسلام آباد غرب که پیشنهاد مکتوب حذف مجوز گرانی را به ثبت رسانده بود، به طرح رسمی پیشنهاد خود پرداخت.

وی در نطق دفاعیه خود گفت: نقد مردم را با نسیه دولت عوض نکنید. از زمان آغاز هدفمند کردن یارانه ها بار گرانی را مردم به دوش کشیده اند ولی یارانه آنها افزایش نیافته است در حالی که درآمد دولت از محل گرانی ها دو برابر شده است، ولی شغل مورد نیاز جوانان این مملکت را ایجاد نکرده اند.

فلاحت پیشه گفت: جالب اینکه اکنون هم می خواهند بنزین و دیگر اقلام را پنجاه درصد گران کنند و هم اینکه یارانه سی و سه میلیون نفر را قطع کنند. این امر موجب نارضایتی مردم خواهد شد لذا خواهشمندم با رأی به پیشنهاد بنده در مخالفت با گرانی و البته جلوگیری از حذف یارانه ها، آرامش را به زندگی مردم بازگردانید.

در نهایت پیشنهاد فلاحت پیشه با رأی اکثریتی نمایندگان عضو کمیسیون تلفیق تصویب شد و نگرانی ناشی از طرح افزایش قیمت ها در سال آینده پایان یافت.