عبدالرضا مصری در گفت‌و‌گو با خبرنگارسیاسی ایلنا با اشاره به رای اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی، گفت: امیدواریم که طریقه رای‌گیری و انتخاب وزرا در مجلس به سمتی برود که کمک شایان توجهی به دولت و رییس‌جمهور کند. 

او ادامه داد: این کمک دو قسمت دارد؛ یک اینکه افراد توانمندی می‌توانند به دولت و مردم کمک کنند رای بیاورند؛ اگر کسی توانایی ندارد و قطعا باعث تضعیف دولت می‌شود نمایندگان از رای اعتماد به او اجتناب می‌کنند که اصل قضیه به خاطر دولت است. 

نماینده مردم کرمانشاه با بیان اینکه هیچ دوره‌ای در مجلس همه وزرای معرفی شده رای نیاورده‌اند، اظهار اشت: حتی در مجلس هفتم که ۹۷ درصد مجلس اصولگرا بود و دولت اصولگرا بر سرکارآمد هم همه وزرایی که معرفی شدند رای نیاورند چون نمایندگان می‌خواهند رای اعتماد دهند، یعنی مجموعه صلاحیت‌ها را در یک نفر ببینند و به او اعتماد کنند.

او ادامه داد: رای اعتماد به وزرای دولت ناظر برتوان تخصصی و پاک دستی، امکان خدمت به مردم و تابعیت از ولایت فقیه، قانون‌گرا بودن و از طبقه اشراف نبودن است تا بزرگ‌ترین سرمایه زندگی یعنی مملکت به او سپرده شود. 

مصری با بیان اینکه، رای‌آوری هیچ وزیری در مجلس قابل پیش‌بینی نیست، گفت: هر نماینده‌ای بر اساس شاخص‌هایی که در نظر دارد رای می‌دهد‌ و اطلاعی نداریم که چه کسی رای خواهد آورد، اگر مجلس به وزیر ضعیف‌ رای دهد ضرر آن بیشتراست لذا دولت مجبور می‌شود، وزیر را برکنارکند. کما اینکه آقای روحانی در دور اول ریاست جمهوری خود مجبور شد تعدادی از وزرا را در سال آخر که خیلی هم سرنوشت‌ساز بود تغییر دهد. 

او افزود: ما نمایندگان باید به دولت کمک کنیم و دولت یقین داشته باشد که وقتی نماینده نظری می‌دهد اولین مسئله‌ای که در ذهنش است کمک به دولت است و اگر به وزیری رای ندهد از باب کمک به دولت است. 

حضور زنان در معاونت رییس جمهور را به فال نیک می‌گیریم

این نماینده مجلس درباره حضور زنان در کابینه گفت: به شخصه علاقه‌مند بودم که از وزرای زن در کابینه استفاده می‌شد لذا زنان نیمی از جمعیت کشور و توانمند هم هستند و ما زنان دانشمند مدیر کم نداریم. 

مصری اظهار داشت: حضور زنان در معاونت رییس‌جمهور را به فال نیک می‌گیریم و‌ امیدواریم منشا اثر باشند.