دکتر میثم حجتی‌پور با اشاره به خدمات درمانی که توسط مدیریت درمان تامین اجتماعی در ۸ ماهه امسال ارائه شده، اظهار کرد: در این مدت بیش از یک میلیون و ۶۵ هزار نفر به مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی مراجعه کرده و از خدمات مختلف مانند بانداژ، خدمات پاراکلینیک، تزریقات، پانسمان، نوار قلب، تست ورزش، رادیولوژی، سونوگرافی و … استفاده کردند.
 
وی ادامه داد: تعداد مراجعین به مراکز درمانی تامین اجتماعی در مدت مشابه سال گذشته نیز حدود یک میلیون و ۵۴۸ هزار نفر بوده است.
 
معاون درمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه تعداد افراد ویزیت شده توسط پزشکان در مراکز ملکی تامین اجتماعی را نیز ۹۱۸ هزار و ۱۳۷ نفر اعلام کرد و افزود: این تعداد در مدت مشابه سال گذشته ۸۸۴ هزار و ۱۲۸ نفر بود.
 
به گفته این مسئول، در هشت ماهه امسال ۱۴ هزار و ۱۴۲ نفر در مراکز درمانی تامین اجتماعی بستری شدند که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته ۱۴ هزار و ۱۹۶ نفر بود.
 
وی از انجام ۸۳۷۴ عمل جراحی شامل جراحی‌های بزرگ، کوچک و متوسط از اول امسال تا پایان آبان ماه خبر داد و عنوان کرد: سال گذشته نیز ۸۵۷۳ عمل جراحی داشتیم.
 
حجتی‌پور یادآوری کرد: در هشت ماهه امسال ۱۴ هزار و ۱۴۴ نفر از بیماران بستری در مراکز بیمارستانی تامین اجتماعی، توسط پزشکان متخصص ویزیت شدند.
 
مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه تصریح کرد: همه این خدمات در دو بیمارستان شهدا و حضرت معصومه(س) و همچنین چهار درمانگاه تامین اجتماعی( دو درمانگاه در کرمانشاه، یک درمانگاه بیستون و یک درمانگاه اسلام آبادغرب) انجام شده است.
 
حجتی پور درباره حوزه درمان غیرمستقیم نیز با بیان اینکه تامین اجتماعی با ۱۰۳۷ مرکز شامل بیمارستانی‌های دولتی و خصوصی، مطب پزشکان، آزمایشگاه، رادیولوژی و … قرار دارد، عنوان کرد: همکاری تامین اجتماعی با این مراکز به صورت خرید خدمت است.
 
وی اظهار کرد: در این بخش تمام مطالبات بیمارستان‌های دولتی تا انتهای فروردین ۹۶، مطب‌ها تا اردیبهشت ۹۶  و داروخانه‌ها تا خرداد ۹۶ تسویه شده است.
 
مدیر درمان تامین اجتماعی کرمانشاه گفت: مطالبات بیمارستان‌های خصوصی را نیز تا اسفند ۹۵ تسویه کردیم.
 
حجتی پور با اشاره به خدمات خاصی که برای مناطق زلزله زده با هدف حمایت بیشتر صورت گرفته، افزود: در این مناطق مطالبات داروخانه‌ها و مراکز پاراکلینیک تا مهر ۹۶ تسویه شده و سقف ویزیت توسط پزشکان و مراکز پاراکلینیک نیز برداشته شد.
 
 
ایسنا