علی رحمانی در گفتگو با خبرنگار طلوع کرمانشاه، طول شبکه آب در شهرستان جوانرود را بالغ بر۱۰۵ کیلومتر اعلام کرد و اظهار داشت: طول شبکه فاضلاب در این شهرستان بیش از ۹۳ کیلومتر می‌باشد وازطریق ۳ حلقه چاه وتاسیسات کاوات، آب شرب بخشی از شهر جوانرود تامین می شود.

وی با اشاره به فعالیت ایستگاه‌های پمپاژ آب کاوات و صادق آباد در شهرستان جوانرود، گفت: ۱۲۳ مورد انشعاب استانداردسازی شده و ۴ هزار و ۵۸۸ مورد کلرسنجی صورت گرفت.

مدیر امور آبفای شهرستان جوانرود به انجام ۱۱۴ مورد آزمایشات میکروبی و شیمیایی آب اشاره کرد و گفت: ۲۸۷ مورد بازدید از شیرآلات، تعمیر و تعویض ۳۶ مورد شیر آلات و تعویض و مرئی سازی ۶۳ مورد شیرآلات از دیگر اقدامات انجام شده در شهرجوانرود است.

رحمانی از انجام ۲۱۱ مورد لایروبی حوضچه شیر آلات خبر داد و گفت: ۶۰۴ مورد رفع حوادث آب و ۴۹۹ مورد رفع حوادث فاضلاب در شهرستان جوانرود انجام شده است.

وی به انجام ۸۰۷ هزار و ۷۱۳ متر نشت یابی شبکه اشاره کرد و گفت: انجام ۳ مورد شستشوی مخزن آب و ۵۳ هزار و ۱۰۰ متر شستشوی شبکه آب، لایروبی ۳۷ هزار و ۱۰۰ متر شبکه فاضلاب از دیگر اقدامات است.

رحمانی حجم ۷ باب مخزن در شهرستان جوانرود را باظرفیت ۱۸ هزار و ۹۳۰ مترمکعب عنوان کرد و گفت: ۴۱۷ مورد مرئی نمودن شیر قطع و وصل، واگذاری۳۵۰فقره انشعاب آب و فاضلاب و باسازی ۲۲ مورد حوضچه شیرآلات از دیگر اقدامات است.

وی از قطع ۱۵ مورد انشعاب غیرمجاز در شهرستان جوانرود خبر داد و گفت: تعداد کل انشعابات آب در این شهرستان ۱۳ هزار و ۵۶۰ مورد است.

این مسئول جمعیت تحت پوشش آب و فاضلاب در شهرستان جوانرود را ۵۴ هزار نفر اعلام کرد و گفت: ۳۵ روستا نیز تحت پوشش قرار دارند.