آرش رضایی امروز پنج شنبه در مراسم افتتاح اولین نگارخانه عکس کرمانشاه،  سال ۹۶ را سال خوبی برای شهرداری کرمانشاه ندانست و اظهار داشت: انتخابات در این سال و زلزله اخیر سبب شد با مشکلات زیادی در کرمانشاه مواجه شویم.

وی افزود: افتتاح اولین نگار خانه عکس در کرمانشاه همزمان با زلزله در استان شد و لذا از این رو سعی کردیم این اقدام را با نمایشگاه عکس زلزله آغاز کنیم.

شهردار کرمانشاه ابراز داشت: در این راستا طی فراخوانی حدود ۶۷۰ عکس از زلزله کرمانشاه از ۵۳ عکاس از سراسر کشور دریافت کردیم.

وی خاطر نشان کرد: پس از بررسی های به عمل آمده ۳۰ عکس در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است که از امروز همزمان با افتتاح نگارخانه در این مکان دایر است.

رضایی با بیان اینکه این نگارخانه دارای کلاسهای فرهنگی بسیاری است، ابراز داشت: این کلاسها در زمینه حوزه فرهنگی فعالیت می کند و روزانه برنامه های مختلفی برای بازدید کنندگان دارد.

وی گفت: استان کرمانشاه به لحاظ فرهنگی با ضعف بسیاری مواجه است و فقط ۳ فرهنگسرا در سراسر استان داریم که البته تا پایان سال یک فرهنگسرای دیگر اضافه خواهد شد.

این مسئول، مسجد محوری را میانبری برای جبران کاستی های فضای فرهنگی دانست وتصریح کرد: جهت جبران کمبود مکان فرهنگی با هماهنگی هایی که با امام جمعه کرمانشاه به عمل آمد، حدود ۱۱۸ مسجد را به عنوان فضای فرهنگی معرفی کردیم که در روزهای آینده ۵ مسجد به طور پایلوت کار خود را آغاز خواهد کرد و سال آینده ۲۵ مورد دیگر اضافه خواهد شد.

وی گفت: کرمانشاه پتانسیل خوبی در حوزه فرهنگ و هنر دارد و می تواند در حوزه گردشگری و جذب توریست بسیار موثر واقع شود.

شهردار کرمانشاه یادآور شد: فرهنگ کرمانشاه یک برند است و امیدواریم بتوانیم در سال ۹۷ در نمایشگاه تهران از این برند رونمایی کنیم.