جهانبخش شکری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به اهمیت رسیدن قطار به کرمانشاه و نقش آن در کاهش هزینه‌های حمل و نقل و تولید، اظهار کرد: یکی از مهمترین مزایای قطار جابجایی آسان و کم هزینه مواد اولیه و کالاهای تولیدی است.

وی ادامه داد: با کمک قطار می‌توان مواد اولیه مورد نیاز صنایع را با هزینه کمتری به داخل استان آورد و از سوی دیگر کالاهای تولیدی و خصوصا صادراتی استان را با هزینه پایین جابجا کرد.

رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه معتقد است، برای آنکه قطار بتواند برای جابجایی کالا به صنایع کمک کند، نیاز به ایجاد باراندازهایی در مسیر راه آهن در داخل استان داریم.

وی گفت: باراندازها محلی برای تخلیه و بارگیری بار برای کمک به واحدهای صنعتی استان خواهد بود.

شکری تعداد مورد نیاز این باراندازها را حداقل سه مورد دانست و یادآوری کرد: اولین بارانداز باید در محدوده ابتدای جاده هرسین باشد که ما در این مناطق صنایع بزرگ پتروشیمی، کارخانجات آرد، صنایع فولاد و ذوب آهن و… را داریم.

وی دومین بارانداز مورد نیاز کرمانشاه را محدوده شهرک صنعتی فرامان اعلام کرد که بسیاری از واحدهای صنعتی استان در این محدوده قرار دارند.

به گفته رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه، بارانداز دیگری هم باید در نزدیکی شهر کرمانشاه ایجاد شود.

شکری خاطرنشان کرد: زمانی که ادامه مسیر راه آهن تا نزدیک مرز را داشته باشیم، در این مسیر هم نیازمند باراندازهایی هستیم.

وی افزود: البته مکان یابی دقیق باراندازها حتما به کار کارشناسی بیشتری نیاز دارد، اما در هر صورت ایجاد باراندازها برای کمک به بخش تولید، کاهش هزینه تمام شده و افزایش توان رقابتی واحدهای تولیدی استان ضروری است.