به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طلوع کرمانشاه، در راستای اهداف اداره کل هنرهای نمایشی، مدیریت هماهنگی تئاتر استانها و انجمن هنرهای نمایشی ایران به جهت توسعه تئاتر و فضاهای اجرایی، آموزشی و تمرینی به خارج از حوزه ادارات ارشاد و توسعه این مجموعه ها در بخش خصوصی ،گروه ثبت شده تئاتر مارلیک به سرپرستی بهاره زاهد دوست اقدام به ایجاد فضایی برای تمرین گروه های نمایشی نمود.

پلاتو های تمرینی گروه مارلیک در دو فضای کاملا مجزا هرکدام ۳۰ متر مربع داری سرویس بهداشتی تجهیز و آماده استفاده گروه های نمایشی گردیده است.

این گروه برای این مهم ضمن رعایت تمام اصول فضاهای تمرینی با بیش از ۲۰۰ میلیون ریال سرمایه گذاری در این حوزه باعث خواهد شد تا مشوقی برای دیگر گروه ها برای استقلال خود و درآمد زایی مناسب نیز گردند.

هدف بعدی گروه تاسیس مرکز آموزشی تئاتر و پلاتو اجرای تئاتر طبق دستورالعمل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد بود که مقدمات آن نیز در حال پیگیری میباشد.

گروه تئاتر مارلیک در جشنواره تئاتر استانی ۹۶ با نمایش کیلومتر ۵۰ نوشته آرش عباسی و به کارگردانی بهاره زاهددوست به روی صحنه رفت.

حسین نادری، مسئول پلاتو خصوصی کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار طلوع کرمانشاه اظهار داشت: برای تجهیز و مکان این پلاتو، ۲۰ میلیون تومان سرمایه گذاری اولیه لحاظ شده است.

وی بیان کرد: هدف از افتتاح این پلاتو، کمک به رفع مشکلات اهالی تئاتر از نظر محل تمرین و تایم تمرین است، ضمن این اینکه این پلاتو روزهای تعطیل هم باز است و هدف اصلی اجرای نمایش است و آموزشگاه کاملا حرفه ای تئاتر در کرمانشاه محسوب می‌شود.

نادری اضافه کرد: این پلاتو در خیابان مدرس پارکینگ شهرداری مقابل مسجد حاج محمد تقی اصفهانی بن بست جنب پاساژ امام سجاد (ع) قرار گرفته است.

وی گفت: در روز افتتاحیه آقای تیموری معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و پیشکسوتان تئاتر از جمله آقای پلوک، آقای ظاهری، آقای خندان، خانم قلعه شاخانی، آقای درند، آقای هوشیاری و بسیاری از جامعه جوان تئاتر حضور داشتند.

نادری اضافه کرد: مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان نیز به همراه آقای تیموری بازدید سرزده ای به این پلاتو داشتند و بازدید کردند و قول های مساعدی برای تجهیز بیشتر پلاتو دادند.