به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طلوع کرمانشاه، روابط عمومی شرکت آبفای استان اطلاعیه ای صادر کرد:

باتوجه به نظارت مستمر وپایش آب شرب هیچگونه مشکلی از لحاظ آلودگی میکروبی وکدورت در شهرهای مناطق زلزله زده وجود ندارد. نمونه گیری های روزانه وکنترل آن از طریق مراکز بهداشتی وحضورکارشناسان شرکت آب وفاضلاب در این شهرستانها از زمان وقوع زلزله ۷.۳ ریشتر تاکنون یک مورد آلودگی در زمینه آب شرب در شهرهای زلزله زده گزارش نشده و بارها این موضوع مورد تأکید مسئولین دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت بوده است.

شرکت آب وفاضلاب استان کرمانشاه بعنوان متولی تأمین آب شرب بهداشتی در استان کرمانشاه و شهرهای که برآنها مدیریت دارد با تمام توان در خدمت به مردم از هیچ کوششی دریغ نمی ورزد، لذا کیفیت آب شرب خط قرمز وزارت نیرو می باشد.

لازم بذکر است.درتمام شهرستانهای استان هر روز با همکاری مراکز بهداشت آب شرب بهداشتی از نظر کیفیت وسلامتی کنترل و صورتجلسه خواهد شد.

بنابراین تاکنون در هیچ یک از شهرهای استان در خصوص آب شرب مشکل مشاهده نشده است و به گونه ای برنامه ریزی صورت گرفته که آب کاملا بهداشتی و سالم وبه راحتی در دسترس مردم قرار دارد.

در خصوص وضعیت فاضلاب نیز در هیچکدام از شهرهای زلزله زده فاضلاب بصورت رو باز وجود ندارد و کاملا از طریق شبکه های فاضلاب جمع آوری وبه تصفیه خانه هدایت می شود.