دکتر امید قادری امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران از ارائه خدمات توانبخشی شامل فیزیوتراپی، کاردرمانی، شنوایی سنجی، بینایی سنجی و گفتار درمانی با تعرفه دولتی در دو مرکز توانبخشی مجتمع الهیه واقع در شهرک بهداری و مرکز شهید ادبیان واقع در میدان شهدا شهر کرمانشاه خبر داد.

وی ابراز کرد: شهروندان می توانند در طول ایام هفته برای دریافت این خدمات با تعرفه دولتی به این مراکز مراجعه کنند و از سوی دیگردر این مراکز برای مددجویان بهزیستی تخفیف های ویژه ای وجود دارد.

به گفته مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه، همچنین در مرکز شهید ادبیان بهزیستی کرمانشاه بخش ارتوپدی-فنی این مرکز با ساخت اندام های مصنوعی ارتز و پروتز به خدمات رسانی مشغول است.

این مسئول خاطرنشان کرد: با اعمال تعرفه های دولتی هزینه پرداختی شهروندان در دریافت خدمات یک چهارم بخش خصوصی است و دستگاه های پزشکی در این مراکز با امکانات روز دنیا آماده خدمات رسانی به شهروندان است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: مراکز توانبخشی بهزیستی با داشتن فضای مناسب سازی شده برای سالمندان، معلولان و اقشار مختلف دسترسی آنها برای دریافت خدمات را آسان کرده است.

دکتر قادری، اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون در مراکز توانبخشی الهیه و شهید ادبیان بیش از ۷ هزار نفر خدمات مختلف را دریافت کرده اند.

این مسئول در ادامه با اشاره به خدمات ارائه شده به آسیب دیدگان ضایعه نخاعی زلزله اخیر در مرکز نگهداری بیماران ضایعه نخاعی زاگرس، گفت: تاکنون هشت تن از این بیماران در این مرکز ساماندهی و خدمات لازم را به صورت یک جا و در تمامی زمینه ها دریافت می کنند.

دکتر قادری یادآور شد: تمامی بیماران ضایعه نخاعی در بخش های مختلف خدمات لازم از جمله حق پرستاری و کمک هزینه وسایل کمک توانبخشی را دریافت می کنند.

وی همچنین از اعزام فیزیوتراپ متخصص به افراد ضایعه نخاعی اخیر که در منزل هستند و ارائه خدمات تخصصی به آنها توسط بهزیستی خبر داد.