او تاکید کرد که با تمام توان در حال تلاش برای مقابله با سیل و کاهش خسارت‌های آن در شهرستان هستیم.
به گفته شاه آبادی، بارش‌های سنگین ۴۸ ساعت گذشته و ملحق شدن رودخانه دینورآب بیستون به رودخانه گاماسیاب، منجر به طغیان این روخانه و به راه افتادن سیل بویژه در بخش بیستون شده است.
رود گاماسیاب از طولانی‌ترین رودخانه‌های ایران است که از ۲۱ کیلومتری جنوب شرقی نهاوند در استان همدان سرچشمه می‌گیرد و پس از در آغوش کشیدن روان آب‌های ملایر، تویسرکان، اسدآباد و صحنه وارد شهرستان هرسین می شود.
گاماسیاب در ادامه راه، پس از یکی شدن با رود قره‌سو به سمت ایلام و خوزستان می رود و در نهایت در تالاب هورالعظیم آرام می گیرد.

**تمرگ سیل نیامده و آب هرسین هم سالم است
شاه آبادی همچنین در باره شایعه وقوع سیل در روستای «تمرگ» در بخش مرکزی هرسین هم گفت: این روستا در معرض تهدید سیل قرار ندارد.
فرماندار هرسین در پایان در باره وضعیت آب شرب شهر نیز گفت: آب شهر هرسین کاملاً سالم است و بارندگی های اخیر مشکلی برای آن ایجاد نکرده است.
آب شرب شهر هرسین تا سال ۹۶ در زمان بارندگی‌ها دچار کدورت شدید می‌شد اما از سال گذشته و با راه‌اندازی تصفیه خانه اضطراری شهر در ۲ منبع و با ۱۲ فیلترینگ هوشمند، این مشکل حل شد.
هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه با هدف پیگیری سریعتر مشکلات، ۱۴ نفر از مدیران کل را به عنوان نمایندگان خود در شهرستان‌های استان تعیین کرده که هم‌اکنون علیرضا تخت شاهی، مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان به نمایندگی از بازوند در شهرستان هرسین حضور دارد و پیگیر مشکلات است.
یک سامانه بارشی قوی از یکشنبه شب وارد آسمان استان کرمانشاه شده که سبب آبگرفتگی‌های و سیلاب گسترده در سطح استان و ریزش کوه در برخی محورهای اصلی شده است.
به گزارش سازمان هواشناسی، شدت بارش‌ها تا پایان روز دوشنبه ادامه دارد و تمرکز آن در شرق و جنوب شرقی استان از جمله شهرستان‌های هرسین، کنگاور، صحنه و سنقر است.
شهرستان هرسین با ۸۵ هزار نفر جمعیت در ۴۴ کیلومتری جنوب شرق کرمانشاه واقع شده است/ایرنا