در پی انتشار خبری مبنی بر مرگ تعدادی از هموطنان زلزله زده کرمانشاه بر اثر سرما‌زدگی، فرمانداران منطقه اورامانات این خبر را تکذیب کردند. 

اکبر سنجابی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: امروز خبری مبنی بر مرگ تعدادی از حادثه دیدگان زلزله زده کرمانشاه بر اثر سرمازدگی منتشر شد که چنین خبری صحت ندارد و چنین خبری مورد تایید ما نیست.

وی افزود: کمبودهایی در وضعیت رسیدگی به زلزله زدگان وجود دارد ولی شرایط به گونه‌ای نیست که فردی در مناطق زلزله زده تاکنون بر اثر سرمازدگی فوت کرده باشد.

فرماندار سرپل ذهاب یادآور شد: تنها حوادثی که منجر به مرگ هموطنان‌مان در مناطق زلزله‌زده شده سه مورد آتش‌سوزی در اسکان‌های اضطراری بود که منجر به فوت دو زن و یک مرد جوان شد.

فرماندار ثلاث باباجانی: کسی به دلیل سرمازدگی فوت نکرده است

اکبر اکبری در گفت وگو با خبرنگار ایلنا با اعلام این خبر افزود: در شهرستان ثلاث باباجانی و روستاهای اطراف آن تاکنون هیچگونه خبری مبنی بر اینکه فردی بر اثر سرمازدگی در اسکان های اضطراری فوت کرده باشد گزارش نشده است.

 وی عنوان کرد: مردم زلزله زده این مناطق در حد کمک های انجام شده امکانات گرمایشی در اختیارشان قرار دارد و وضعیت این افراد به لحاظ گرمایشی گونه‌ای نیست که منجر به مرگ کسی شود.

فرماندار جوانرود: گزارش فوتی نداشتیم

آرش زره تن لهونی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در این باره اظهار داشت: زلزله ۲۱ آبان‌ماه سال‌جاری در استان کرمانشاه شهرستان جوانرود و روستاهای این منطقه را نیز تحت شعاع قرار داد و حدود ۶۰ درصد منازل شهری و ۹۰ درصد مناطق روستایی را تخریب کرده و بالای ۱۲ روستا بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شدند.

 وی گفت: ۶۰۰ نفر در این زلزله دچار جراحات سطحی و شکستگی استخوان شدند که در بیمارستان های این شهرستان تحت درمان قرار گرفتند.

 فرماندار جوانرود تصریح کرد: شهرستان ما بدلیل شرایط اقلیمی دارای آب و هوایی سرد و کوهستانی است و اینکه مردم زلزله زده ما با وجود اسکان های اضطراری و وسایل گرمایشی دارای مشکلاتی باشند طبیعی بوده ولی امداد رسانی به این مردم خوب پیش می رود.

 زره تن لهونی در ادامه اظهار داشت: تاکنون هیچگونه مورد فوتی در مناطق زلزله زده ما بر اثر سرمای هوا گزارش نشده است.

فرماندار روانسر: ۴۰ خانوار از مردم روستا در کانکس زندگی می کنند

حسین ویس مرادی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا گفت: زلزله ۷.۳ ریشتر ۲۱ آبان‌ماه در استان کرمانشاه باعث تخریب برخی منازل شهری و روستایی در این مناطق شد که ۲۰ درصد از واحدهای مسکونی تخریب شدند و ۴۰ خانوار از مردم روستا در کانکس زندگی می کنند.

وی افزود: تاکنون هیچ مورد فوتی در این شهرستان و روستاهای اطراق آن بر اثر سرما در اسکان های اضطراری فوت نکرده است.