علی‌اکبر ویسی  در مراسم گرامیداشت روز پرستار با اشاره به در حال پیشرفت و ارتقا بودن دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه  از نظر علم پرستاری گفت: در حال حاضر حدود ۶۰۰ دانشجوی پرستاری در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در استان داریم.
 
ویسی با بیان اینکه قرار است از هفته آینده نیز دو رشته پرستاری سالمندان و پرستاری اورژانس به مجموعه رشته های دانشگاه اضافه شود، از در حال فراهم بودن مقدمات کار برای ایجاد دکترای پرستاری از سال آینده خبر داد.
 
رئیس دانشکده پرستاری و رئیس سازمان نظام پرستاری کرمانشاه افزود: با تلاش های صورت گرفته مشکلات زیرساختی دانشکده پرستاری در حال مرتفع شدن است. 
 
ویسی در ادامه از پرداخت کارانه پرستاران به عنوان از یکی از دغدغه های نظام پرستاری استان یاد کرد و افزود: اگرچه در استان از نظر پرداخت ها نسبت به متوسط کشور جلو هستیم، اما تاخیرها به دلیل تاخیر در پرداخت مطالبات دانشگاه علوم پزشکی از بیمه‌ها وجود دارد.
 
وی با اشاره به کمبود پرستار در بیمارستان ها گفت: این کمبودها به حدی است که اضافه کاری بر دوش پرستاران استان سنگینی می‌کند.
 

وی در ادامه از هویت بخشیدن به جایگاه پرستاران به عنوان یکی از خواسته های جامعه پرستاری یاد کرد و افزود: در این راستا باید شماره نظام پرستاری وارد مهر پرستاران شود .

 
ویسی با بیان اینکه جامعه پرستاری استان کرمانشاه از همان روزهای وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان ماه استان کرمانشاه در کنار جامعه پزشکی کار خدمات رسانی به زلزله زدگان را با جدیت انجام دادند، فداکاری های جامعه پرستاری را در جریان زلزله بی نظیر قلمداد کرد
 
رئیس دانشکده پرستاری و رئیس سازمان نظام پرستاری کرمانشاه افزود: در همان روزهای نخست بعد از وقوع زلزله حدود سه هزار نفر از پرستاران سراسر کشور برای حضور در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه و خدمات رسانی به مردم زلزله زده اعلام آمادگی کردند  که به دلیل ورود خوب تیم پرستاری استان اعلام کردیم نیازی به اعزام از دیگر استان ها نیست.