مدیرعامل سازمان تاکسرانی کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار خبری تحلیلی طلوع کرمانشاه اظهار داشت: از ابتدای شروع طرح نوسازی ناوگان تاکسی های فرسوده از مجموع تاکسیهای فرسوده با عمر بیش از ده سال، ۱۴۰۰ دستگاه موفق شدند که خودروی نو تحویل بگیرند و تعداد ۹۰۰ دستگاه باقی مانده در حال سیر مراحل ثبت نام و فرایند تکمیل پرونده هستند که امیدواریم در سال آتی این تعداد خودروهای فرسوده نیز تبدیل به احسن شوند.
سجاد سلیمانی در پاسخ به این سوال که آیا در سال ۹۷ نرخ کرایه تاکسی ها افزایش می یابد افزود: هر ساله افزایش نرخ کرایه تاکسی با پیشنهاد سازمان تاکسیرانی متناسب با تورم سالیانه به شورای محترم اسلامی شهر ارسال و پس از تصویب و تأیید فرمانداری به اطلاع شهروندان و همکاران تاکسیرانی خواهد رسید.
سلیمانی در خصوص برخرود با مسافربرهای
شخصی گفت: برابر قانون راهنمایی و رانندگی حمل مسافر توسط خودروهای شخصی و غیر مجاز ممنوع است و در همین راستا در ۱۰ ماهه سال جاری بیش از ۷۰۰ دستگاه خودرو پلاک شخصی که اقدام به مسافرکشی و ایجاد مزاحمت برای تاکسیها می کردند، با همکاری پلیس راهور توقیف و اعمال قانون شدند.
وی در خصوص برنامه های این سازمان در ایام نوروز اظهارداشت: این سازمان هر ساله در ایام
نوروز با برپایی تور رایگان یک روزه گردشگری در میدان طاقبستان تا پایان تعطیلات نوروز اقدام به سرویس دهی به میهمانان و مسافران نوروزی جهت بازدید از اماکن تفریحی و تاریخی شهر کرمانشاه خواهد کرد ضمن اینکه
دوره های آموزش توجیهی با محوریت گردشگری و صنعت توریسم در رابطه با استقبال از مهمانان نوروزی برای رانندگان دورن شهری و تاکسی های ویژه فرودگاه نیز برگزار خواهد شد.
سلیمانی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ گونه مجوزی از سوی این سازمان برای تاکسی های آنلاین صادر نشده و متقاضیان صرفاً در حال سیر فرایند اداری و تأییدیه نهادهای متولی هستند افزود: تا زمانیکه مجوز صادر نشود فعالیت آنها غیرقانونی و از ادامه فعالیت آنها حتماً ممانعت به عمل خواهد آمد.
سلیمانی در ادامه بیان داشت: در شهر کرمانشاه تعداد ۹۴۰۰ دستگاه تاکسی مشغول خدمات رسانی هستند که به صورت میانگین روزانه بیش از ۸۰۰ هزار نفر سفر با تاکسی جابجا می شوند.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه در پایان سخنانش میانگین عمر تاکسی های شهر کرمانشاه را حدود ۸/۵ سال عنوان کرد و افزود: از نظر نحوه خدمات رسانی به شهروندان ،تاکسی ها به چهار گروه اصلی تاکسی گردشی، تاکسی خطی، تاکسی تلفنی یا بی سیم ، تاکسی ویژه (پایانه مسافربری و فرودگاه) تقسیم می شوند و ضمناً تاکسی برون شهری که مشخصه آنها رنگ زرد به ویژه پلاک آنها (ع) هست زیر نظر پایانه ها هستند و حق جابجایی مسافر درون شهری را ندارند و فعالیت آنها خارج از شهر است.
گزارش از : الهه فرهادی