وی افزود: دراین راستا برگزاری مسابقات و جشنواره هایی را با محوریت زوران و با حضور مسئولین کشوری در دستور کار قرار داده‌ایم که امروز (جمعه) شاهد برگزاری یکی از این جشنواره ها هستیم. 

رئیس هیات ورزش‌های روستایی و بومی محلی استان به حضور رییس انجمن جهانی ورزش‌ها و بازی‌های سنتی و کارشناس ورزش‌های سنتی سازمان جهانی یونسکو در این جشنواره اشاره کرد و گفت: در جشنواره امروز تلاش شد با حضور این مسئولین، معرفی ورزش زوران را داشته باشیم تا گامی مثبت در جهت ثبت جهانی این میراث کهن منطقه زاگرس باشد. 

وی در ادامه همچنین به فعالیت‌هایی که برای توسعه و ترویج کشتی سنتی زوران در کرمانشاه می‌شود، اشاره کرد و گفت: با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام داده ایم در سال ۹۸ شاهد احداث بزرگترین گود زوران غرب کشور در شهرستان کنگاور کرمانشاه خواهیم بود. 

بهروش از پیش بینی برگزاری مسابقات مختلف زوران در کرمانشاه طی سالجاری خبرداد و گفت: در نظر دادیم با همکاری هیات کشتی استان، امسال مسابقات ملی کشتی سنتی زوران را در کرمانشاه برگزار کنیم. 

سرپرست انجمن زوران کشور همچنین متذکر شد: قطعا ثبت ملی ورزش زوران و معرفی این رشته سنتی به جهانیان نیازمند همدلی و همکاری همه مسئولین و مردم استان است. 

رئیس هیات ورزش‌های روستایی و بومی محلی استان در ادامه به تشریح فعالیت‌های سال گذشته این هیات پرداخت و گفت: در سال ۹۷ جمعا ۴۷ جشنواره بومی محلی را در سطح استان برگزار کردیم که این تعداد به اندازه تمام جشنواره های برگزارشده در سطح دیگر استان‌های کشور بوده است. 

وی همچنین از احداث و راه اندازی بیش از ۲۰ خانه ورزش روستایی طی سال گذشته در شهرستان های استان خبرداد و افزود: بنا داریم امسال تعداد خانه‌های ورزش روستایی استان را به ۱۵۰ مورد برسانیم/ایسنا