معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه سمت و سو گرفتن کار تعلیم و تربیت به سمت روش های نوین را در علاقمند کردن دانش آموزان به کار تعلیم و تربیت اثرگذار دانست و گفت: با تکیه بر روش های نوین تعلیم و تربیت مثل بازی راحت تر می توان به اهداف تعلیم و تربیت که همان یادگیری و آموزش مهارت های زندگی است، دست پیدا کرد.
 

وی با بیان اینکه تاکنون در مدارس برخوردار سطح استان کلاس هایی تحت عنوان کلاس بازی  راه اندازی شده، افزود: در این کلاس ها مطالب درسی از طریق بازی به دانش‌آموزان آموزش داده خواهند شد.

 
فضلی ادامه داد: تاکنون ۳۰ کلاس درس استان به امکانات کلاس بازی مجهز شده اند.
 
 وی گفت: در تلاشیم تا در مناطق محروم استان که امکان ایجاد کلاس بازی وجود ندارد، بازی را سر کلاس درس ببریم و آموزش ها را به سمتی سوق دهیم که از طریق بازی های خلاقانه کار تعلیم و تربیت دانش آموزان پی گرفته شود.
 
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه جهت گیری کلاس های درس به سمت روش های نوین خیلی هم کار راحتی نیست، از موضع گیری برخی از معلم ها و حتی خانواده ها به عنوان یکی از مشکلات سر راه این امر یاد کرد و افزود: معلمی که سالها با روش های قدیمی و خشک کار تعلیم و تربیت را انجام داده و یا والیدنی که خودشان با روش های خشک و قدیمی تحصیل کرده اند، طبیعی است که با روش های نوین تعلیم و تربیت مخالفت کنند/ایسنا