مجتبی فیروزی گفت: طی چند وقت اخیر شاهد نوسانات قابل توجه قیمت طلا در بازار هستیم، به گونه‌ای که اکنون قیمت خرید طلا از مشتری گرمی ۱۵۱ هزار تومان و پایه فروش گرمی ۱۶۱ هزار تومان است.

وی دلیل اصلی بالا رفتن قیمت طلا را افزایش قیمت دلار دانست و یادآوری کرد: چون این افزایش قیمت ظرف مدت کوتاهی و در حدود یک ماه ایجاد شده، به احتمال زیاد حباب است و ممکن است مقداری پایین بیاید.

رئیس اتحادیه طلا و جواهرفروشان کرمانشاه ادامه داد: اگرچه طی چند سال اخیر قیمت طلا ثابت بود و افزایشی نداشتیم و اکنون مقداری افزایش ممکن است رخ دهد، اما این افزایش اگر به تدریج ایجاد می‌شد احتمال ماندگاری آن بیشتر بود.

به گفته این کارشناس، اگر افزایش قیمت طلا حبابی باشد حداکثر تا عید شکسته خواهد شد، اما اگر قیمت تا بعد از عید هم تغییر نکند ممکن است افزایش قیمتی که رخ داده ماندگار شود.

فیروزی شرایط کنونی را برای خرید و فروش طلا مناسب نداست و به افرادی که قصد خرید طلای سنگین دارند توصیه کرد، فعلا دست نگه دارند.

وی معتقد است، اگر دولت پشتوانه ارزی داشته باشد و بتواند نرخ ارز را مقداری کاهش دهد، قیمت طلا نیز پایین خواهد آمد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهرفروشان کرمانشاه درباره وضعیت خرید و فروش طلا در بازار نیز خاطرنشان کرد: اکنون به دلیل بالا رفتن قیمت‌ها تقاضا در بازار بسیار بالا رفته، اما مردم مقداری هم دچار سردرگمی برای خرید و فروش هستند.