سجاد سلیمانی با اشاره به ضرورت الکترونیکی کردن پرداخت کرایه تاکسی، گفت: از مهم‌ترین مزایای این طرح صرفه جویی در وقت، بر طرف شدن مشکل نبود پول خرد و عدم مشاجره بین راننده و مسافر بر سر پول است. همچنین با اجرایی شدن این طرح از هزینه‌های بالای چاپ اسکناس کاسته می‌شود.

سلیمانی تصریح کرد: در زمینه اجرایی کردن این طرح تاکنون از چند بانک و چند شرکت فعال در حوزه‌های الکترونیک جهت ارائه پیشنهادات و نحوه اجرا استعلامات لازم اخذ شده است.

وی افزود: بانک یا شرکتی که بهترین مزایا را برای رانندگان تاکسی ارائه نماید، پس از انجام بررسی‌های فنی و کارشناسی همکاری خود را با آن آغاز  کرده و اجرای طرح پرداخت الکترونیک یا بصورت آنلاین (کارت‌های شتابی) و یا آفلاین (کارت بلیط الکترونیکی) انجام خواهد شد.

سلیمانی افزود: در صورتی که پرداخت بصورت آنلاین انجام شود، با توجه به وجود زیرساخت‌های شبکه شتاب بانکی امکان اجرا فراهم است.

وی به محدودیت‌های این نوع پرداخت اشاره کرد و افزود: پرداخت آنلاین دارای محدودیت‌هایی مانند قطعی ارتباط، عدم آنتن دهی و سایر موارد اینچنینی است، اما در قبال مزایای آن این محدودیت ها چندان قابل توجه نیست.

سلیمانی تصریح کرد: پرداخت بصورت آفلاین مستلزم ایجاد زیر ساخت‌های لازم از لحاظ فنی و اجرایی است./ایسنا