دکتر بهنام‌رضا مخصوصی با اشاره به نصب سه دستگاه دیالیز جدید دربیمارستان امام خمینی(ره)، گفت: در حال حاضر در بخش دیالیز بیمارستان ۲۲ دستگاه فعال است.

وی با اشاره به افزایش تختهای بخش دیالیز بیمارستان به ۱۶ تخت، اظهار کرد: بخش دیالیز در سه شیفت کاری فعال است و درهرشیفت کاری ۱۶ بیمار به طور همزمان دیالیز می‌شوند و درمجموع ۴۸ بیمار روزانه به این بخش مراجعه می‌کنند.

مخصوصی افزود: بیماران دائمی مراجعه کننده به بخش دیالیز بیمارستان ۱۰۳ نفر هستند که هرکدام در هفته سه بار دیالیز می شوند و علاوه بربیماران دائم، روزانه بیماران اورژانسی و اعزامی از دیگر بیمارستانهای استان نیز در این بخش پذیرش می‌شوند.

 مدیرعامل بیمارستان امام خمینی (ره) کرمانشاه تصریح کرد: بخش دیالیز این بیمارستان تنها مرکز در استان است که داروی پرکس و ونوفر (کم خونی) وترولاک (آنتی بیوتیک کاتتر دیالیز) را به طور رایگان دراختیار بیماران دیالیزی قرار می‌دهد.

 مخصوصی خاطرنشان کرد: در بحران زلزله ۲۱ بیمار دیالیزی از مناطق زلزله زده به بخش دیالیز بیمارستان امام خمینی(ره)  مراجعه کردند که هم اکنون هفت نفر از آنها بصورت دائم دیالیز خود را در این بیمارستان انجام می‌دهند./ایسنا