به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طلوع کرمانشاه؛ بارش برف و باران طی چند روز گذشته علاوه بر شادی کشاورزان و سیراب شدن زمین تشنه پس از مدت‌ها کم آبی؛ مشکلاتی را نیز برای هم استانی‌ها ایجاد کرد.

دانش آموزان در چند شهرستان استان کرمانشاه دیروز خانه نشین شدند. مدارس ابتدایی و متوسطه اول در شهر جوانرود و تمام مقاطع تحصیلی در روستاهای شهرستان، دیروز بعد از ظهر تعطیل شد.

بارش برف و باران طی ۴۸ ساعت اخیر در شهرستان پاوه،  موجب طغیان رودخانه‌ها، افزایش دبی چشمه‌ها، زیر آوار ماندن ۳ خودرو و تعطیلی مدارس شد.

فرماندار شهرستان پاوه میزان بارش‌ها در این شهرستان را بیش از ۱۱۰ میلیمتر اعلام کرد و افزود: از ابتدای امسال، ۴۰۵ میلیمتر بارندگی در شهرستان پاوه داشتیم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.

وی با ابراز خوشحالی از بارش‌های روزهای اخیر در پاوه، گفت: باید شکرگزار این نعمت الهی باشیم. تمام رودخانه‌های ما طغیان کردند و دبی آب تمام چشمه‌ساران منطقه به ویژه در مناطق روستایی افزایش چشمگیری یافته است.

بارش نزولات جوی در شهر زیبای روانسر نیز، سبب تعطیلی مدارس ابتدایی و متوسطه اول و در روستاها تمام مقاطع تحصیلی در بعد از ظهر دیروز تعطیل شد.

در گیلانغرب نیز بارندگی‌ها، موجب  بروز اختلالاتی در این شهرستان شد. بارندگی‌ها باعث جاری شدن سیل و آبگرفتگی معابر و خیابان‌ها و اختلالاتی در تردد شهروندان شد.

تردد در محورهای گیلانغرب به سومار، گیلانغرب به اسلام آبادغرب، گردنه انارک و ناودار به دلیل سقوط سنگ و ریزش کوه و سیلاب برای ساعاتی با مشکلاتی مواجه شد که با تلاش اکیب‌های راهداری پاکسازی و بازگشایی شد.