به گزارش روابط عمومی شهرداری کرمانشاه، آیت الله شیخ مصطفی علما در مراسم سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) که ظهر امروز به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در تالار غدیر، برگزار شد، با اشاره به سخنان پیامبراکرم(ص) و این جمله فسیح که “حضرت صدیقه کبری(س) پاره تن من است”، افزود: حضرت زهرا مقامات و فضایل فراوانی دارند و اینگونه از ایشان توصیفات معنوی در جامعه اسلامی عنوان شده است.
وی با بیان اینکه عالم محضر پرودگار است، تأکید کرد: در هر مسئولیتی که بر عهده داریم خداوند همواره ناظر بر اعمال ما است و باید بر اساس اخلاق قرآنی پیش برویم و از دستورات اسلام تبعیت کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه ادامه داد: باید سعی کنیم با درکی که از دین داریم به آن عمل کنیم و تربیت قرآنی داشته باشیم.
وی با اشاره به اخلاق حسنه امام راحل و فهم دقیق ایشان از مبانی اسلام، گفت: اکنون نیز مقام رهبری با فهم اسلامی موضع گیری می کند چراکه در دنیا جز راه اسلام، صراط مستقیمی نمی توان یافت.
آیت الله علما در ادامه با تأکید بر اینکه در زندگی نگاهمان فقط به خدا باشد افزود: خداوند کفیل و حکیم است و امور زندگی را مدیریت می کند زیرا که جابر و جبران کننده از صفات خدا است و در زمان خود، جواب کوشش های مسلمانان را میدهد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، خدمت صادقانه و رسیدگی به امور مردم را از ضرورت ها و اولویت های جامعه اسلامی عنوان نمود و تصریح کرد: مردم از ما کار و تلاش می خواهند و باید‌ خدمت به کشور و جامعه اسلامی را در اولویت کارها قرار بدهیم.
در این مراسم در رثای حضرت زهرا سلام الله علیها مداحی و سینه زنی انجام شد.