به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طلوع کرمانشاه؛ در این روزهای منتهی به پایان سال قیمت برخی اقلام پرمصرف در کرمانشاه سیر صعودی یافته است و شهروندان از این تزلزل بازار ناراضی هستند.

مردم انتظار دارند به منظور کنترل و تنظیم بازار، دستگاه‌های نظارتی با دقت نظر بیشتری بازار عید را رصد کنند.

خبرنگار طلوع برای اطلاع از آخرین وضعیت قیمت اقلام مصرفی شهروندان سری به بازار زده است. فروشندگان یکی از خرده فروشان مواد غذایی قیمت هر عدد تخم مرغ را ۶۰۰ تومان عنوان کرد و گفت: به نسبت تخم مرغ کارتونی ۸۰۰۰ تومان گران شده است.

فروشنده دیگری نیز از افزایش قیمت مرغ خبر می‌دهد و می‌گوید: مرغ امروز کیلویی ۸ هزار و ۳۰۰ تومان عرضه شده است و نسبت به هفته گذشته سیر صعودی آن ۷۰۰ تا ۸۰۰ تومان بوده است.

شهروندان علت افزایش قیمت اقلام مصرفی را تنظیم نبودن بازار و نظارت‌های بسیار پایین می‌دانند و خواستار استمرار و جدیت نظارتها هستند.

یکی از شهروندان می‌گوید: قیمت‌ها باید به حدی باشد که همه کسانیکه وضعیت درآمدشان پایین است بتوانند خرید کنند، متاسفانه قیمت‌ها طوری شده که لحظه به لحظه تغییر می‌کند، مرغ زنده کیلویی ۵۳۰۰ و ۵۵۰۰ عرضه می‌شود و مرغ منجمد کیلویی ۸۳۴۰ تا ۸۵۰۰ و بعضا ۸۷۰۰ تومان عرضه می‌شود.

عباس سجادی‌راد، رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه می‌گوید: با هرگونه نوسان و یا افزایش قیمت کالا که غیرقانونی و بدون هماهنگی باشد برخورد می‌شود.

سجادی راد گفته است؛ تاکنون تدابیر و نظارت‌ها در بازار توانسته تعادل در قیمت کالاهای اساسی را برقرار کند. در سطح شهرستان‌های استان به فراخور بازار هر شهر یک تا ۲ تیم نظارتی کنترل بازار را انجام می‌دهند.

وی تاکید کرد: برای کنترل نوسان قیمت و جلوگیری از تخلف در بازار از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد و از نظر نظارتی به همکاری مردم نیازمندیم و تلفن ۱۲۴ به صورت شبانه روزی در خدمت مردم است.