سعید قاسمی اظهار کرد: موج ناپایداری از اواخر وقت امروز تا سه‌شنبه هفته آینده ( هشتم اسفند) کم و بیش جو استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و باعث بارش در نواحی مختلف استان خواهد شد.

وی با بیان اینکه این سامانه دو پیک بارشی دارد و تقریبا تا سه‌شنبه آینده( بجز روز یکشنبه) هر روز بارش خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: بارش ۲۴ ساعت اول موج یعنی فردا ضعیف و در حد سه تا چهار میلی‌متر است، اما شدت بارش را برای اواخر وقت فردا و روز جمعه خواهیم داشت که تا اوایل شنبه هم ادامه دارد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه یادآور شد: برای روز یکشنبه تقریبا بارندگی نداریم و پیک دوم فعالیت موج در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه خواهد بود.

وی ادامه داد: میزان بارش این موج به شدت سامانه بارشی قبلی نیست و بیشترین بارش تجمعی آن ممکن است به حدود ۳۰ میلی‌متر برسد.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه پیک بارش این سامانه را نیز برای نواحی شمالی و شمال غربی استان(منطقه اورامانات) دانست که فعالیت موج در این نقاط نمود بیشتری دارد.

قاسمی معتقد است، بارندگی در این مناطق ممکن است سبب آبگرفتگی معابر هم بشود.

وی با بیان اینکه برای مناطق زلزله زده استان بارش چندان شدیدی نخواهیم داشت، تاکید کرد: خطر سیلاب برای این نواحی وجود ندارد، اما به هر حال باید آمادگی لازم برای وقوع بارش در این مناطق را داشته باشیم.

به گفته این کارشناس، این موج باعث افزایش دمای شبانه و کاهش تدریجی دمای روزانه در استان خواهد شد.