به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طلوع کرمانشاه، علیرضا تابش شامگاه چهارشنبه در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه گفت: از مهندس بازوند استاندار کرمانشاه بخاطر برگزاری مستمر و منظم جلسات ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده تشکر می‌کنم.

وی در ادامه افزود: باوجود هزینه‌های سنگین استقرار ستادهای معین، از امروز ستادهای معین استان‌های خراسان رضوی و مازندران در سرپل ذهاب به کمک بازسازی شهر آمده اند.

تابش بیان کرد: مقررات اداری در استان کرمانشاه در بازسازی مناطق زلزله‌زده بسیار دست و پاگیر بوده است. بوروکراسی ادارات در استانهای دیگری که زلزله زده بوده اند، به اندازه کرمانشاه دست و پاگیر نبوده است. از مدیران محترم استان خواهش میکنم با جسارت بیشتری به کمک زلزله زدگان بیایند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه آواربرداری شهر سرپل ذهاب باید تا عید نوروز به گونه‌ای باشد که شهر از نظر بصری، آماده بازسازی پرشتاب باشد، گفت: بازسازی مناطق زلزله‌زده در تعطیلات نوروز نیز بی وقفه ادامه دارد. از استاندار محترم میخواهم که دستور دهند که حمل و نقل مصالح در ایام عید نوروز آزاد باشد.

تابش از بانکهای استان کرمانشاه تقاضا کرد تا ۲۵ اسفندماه به انعقاد قراردادها و پرداخت تسهیلات به مردم زلزله‌زده ادامه دهند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ما تا پایان بازسازی مناطق زلزله‌زده مهمان استان هستیم و هرچقدر که مدیران استان کمک کنند کار ما زودتر در کرمانشاه به اتمام می‌رسد.

وی افزود: من در اکثر حوادث طبیعی اعم از زلزله و سیل سابقه خدمت دارم و گواهی میدهم که هیئت دولت و به ویژه دکتر نوبخت، در این زلزله، بیشتر از هرحادثه مشابه دیگری با سرعت وگشاده دستی به کمک مردم آمده است.

تابش گفت: مصالح ساختمانی برای بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه عمدتا از داخل استان تهیه میشود. باید مردم مشارکت کنند تا زودتر کار بازسازی به اتمام برسد.

وی همچنین تاکید کرد: تصمیم هایی اصولی برای بازسازی مناطق زلزله‌زده گرفته شده است که باید با دقت و سرعت اجرایی شوند.

 

خبرنگار: شیرین رضایی