خسروانی در ادامه از آماده سازی استان برای میزبانی از رویداد بین امللی گردشگری روستایی ۲۰۲۰ خبر داد وافزود: در کنار پیگیری برای برگزاری این رویداد درحال آماده سازی بسترهای لازم برای برگزاری آن در استان هستیم.

وی از پیشنهاد برگزاری ۲۰۲۰ رویداد گردشگری روستایی در استان در سال ۲۰۲۰ خبر داد وافزود: ۲۵۹۵ روستای دارای سکنه در استان داریم که از این تعداد ۱۶۶۰ روستای دارای جمعیتی بیش از ۱۰۰ نفر هستند و اگر بتوانیم از این تعداد تنها در ۵۰۰ روستا در طول سال چهار رویداد گردشگری برگزار کنیم به هدف خود می رسیم.

وی یادآور شد: این در حالی است که در برخی روستاها این ظرفیت وجود دارد که حتی هر ماه یک رویداد گردشگری برگزار شود. این رویدادها علاوه بر معرفی روستا و محصولات آن، به رونق اقتصاد و معیشت روستا هم کمک می‌کنند،

خسروانی از توسعه اقامت گاه‌های روستایی به عنوان گامی دیگر جهت آماده سازی استان برای میزبانی رویداد بین المللی گردشگری روستایی ۲۰۲۰ یاد کرد و افزود:  تمام تلاش ما این است که بستر لازم برای حضور بخش خصوصی در این حوزه را فراهم کنیم و در این راستا به هر میزان که نیاز بخش خصوصی باشد و اداره کل میراث فرهنگی تایید کند تسهیلات در اختیار آنها قرار می دهیم.

وی به تاثیرات مثبت توسعه اقامت گاه های روستایی بر اقتصاد روستا نیز اشاره کرد و افزود: اقامت شبانه گردشگران در روستاها تاثیر بسیاری در افزایش درآمد روستاییان خواهد داشت و دراین راستا از هیچ حمایتی برای توسعه اقامت‌گاه ها دریغ نمی کنیم/ایسنا