بهمن خسروانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: طرح ویژه آماده‌باش نوروزی از ۲۳ اسفند آغاز می‌شود و تا ۱۷ فروردین ادامه دارد.

وی ادامه داد: در این طرح ۲۱۰ دستگاه اتوبوس، ۹۸۵ دستگاه مینی‌بوس و ۷۸۷ دستگاه سواری کرایه در آماده باش هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با اشاره به فعالیت ۵۴ راهدارخانه ثابت و سیار در ایام سفرهای نوروزی، خاطرنشان کرد: ۵۴۰ نیرو و ۳۸۰ دستگاه ماشین آلات در این راهدارخانه‌ها آماده هستند.

خسروانی با بیان اینکه نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی از تعداد جابجایی مسافران نوروزی داشت، عنوان کرد: در ۹ ماهه امسال در مجموع ۴.۵ میلیون نفر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری استان کرمانشاه جابجا شده‌اند که این تعداد نسبت به سال‌های گذشته مقداری کاهش داشته است.

وی تاکید کرد: باید مردم را ترغیب کنیم برای رفاه و امنیت خود از ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری بیشتر استفاده کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از ساماندهی پایانه‌های کرمانشاه در آستانه ایام نوروز خبر داد و عنوان کرد: نظارت جدی بر تعرفه‌ها و نرخ‌ها هم خواهیم داشت و کشیک نوروزی نیز برای رسیدگی به تخلفات برقرار خواهد بود.

خسروانی درباره وضعیت فروش بلیت سفرهای نوروزی نیز خاطرنشان کرد: اکنون امکان تهیه بلیت پیش فروش به صورت اینترنتی و یا از دفاتر سطح شهر وجود دارد.

به گفته این مسئول، امسال هیچ افزایش قیمتی در بلیت سفرهای نوروزی نداریم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از نظارت جدی بر ۲۶ مجتمع خدمات رفاهی بین راهی در استان هم در ایام نوروز خبر داد.

خسروانی استقرار اکیپ‌های ثبات و سیار امدادخودرو در جاده‌ها، پیگیری برای تامین سوخت ناوگان اتوبوسی استان، آماده سازی راه‌ها و اصلاح و ترمیم روکش آسفالت‌ها و… را از دیگر برنامه‌های نوروزی اعلام کرد.

به گفته این مسئول، دستفروشان حاشیه بزرگراه‌های ورودی شهرها نیز جمع‌آوری خواهند شد.