از مردم خواست همچنان صرفه جویی در مصرف آب را در برنامه داشته باشند و به دلیل آنکه فصل تابستان رو به پایان است صرفه جویی را متوقف نکنند.
علی حسین مرادی در گفت و گو با خبرنگار طلوع کرمانشاه گفت: در فصل تابستان با توجه به گرمای هوا، افزایش مصرف آب، استفاده از کولرهای آبی، شست و شو و استحام بیشتر و … میزان مصرف آب بسیار بالا می رود.
وی با بیان اینکه معمولا سرانه مصرف آب در کشور ۱۵۰ تا ۱۸۰ لیتر در شبانه روز است، افزود: در استان کرمانشاه این عدد ۲۰۰ لیتر در شبانه روز است و در ایام بسیار گرم حتی به ۲۷۰ لیتر در شبانه روز هم می رسد.
مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه از کمبود آب و خشکسالی های چند سال اخیر یاد کرد و ادامه داد: اگرچه طی یکی دو سال اخیر وضعیت بارش‌ ها بهتر بوده، اما جبران خشکسالی چند سال اخیر را نمی کند، به علاوه عمده بارش‌ های ما به صورت باران بوده و نه برف و این در حالی است که برف باعث تامین آب منابع زیرزمینی می شود.
مرادی یادآوری کرد: خوشبختانه با وجود کم ابی هایی که داشتیم در فصل گرما جیره بندی آب در کرمانشاه رخ نداد و حتی بخشی از طرح اضطراری آب سد گاوشان نیز برای تامین آب شهر کرمانشاه وارد مدار شد.
وی تاکید کرد: اگرچه در برخی موارد به دلیل حوادث، شکستگی خطوط، قطع برق و … ممکن است چند ساعتی قطعی و یا افت فشار رخ دهد اما قطعی برنامه ریزی شده با هدف جیره بندی نداشتیم.
به گفته این مسئول، مشکل دیگر این است که در شهر کرمانشاه حدود ۸۰ تا ۹۰ هزار متر مکعب کمبود مخزن داریم که البته شرکت آب منطقه‌ ای پیگیر ساخت مخازن است.
مرادی از مردم خواست با وجود نزدیک شدن پایان تابستان همچنان صرفه جویی در مصرف آب را در برنامه داشته باشند.
مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه سرویس کردن کولر منازل، بستن شیر آب موقع شست و شو استحمام، آب ندادن به گیاهان در اوج گرما و … را از راهکارهای صرفه جویی در مصرف آب دانست.