محمودرضا نیازی اظهار کرد: طرح نظارتی ویژه ایام نوروز از امروز(۱۵ اسفند) همزمان با سراسر کشور در کرمانشاه نیز آغاز شده و تا پایان نوروز ادامه دارد.

وی ادامه داد: در این طرح اولویت نظارت با اقلامی مانند پوشاک، مواد غذایی، بهداشتی و شوینده‌ها، قطعات خودرو و … است.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه همچنین از نظارت بر ترازوهای مورد استفاده در میادین میوه و تره‌بار و همچنین مراکز عرضه عمده و جزیی یاد کرد.

به گفته این مسئول، در این ایام حدود هزار نازل سوخت فعال استان نیز بازرسی خواهد شد.

نیازی خاطرنشان کرد: در ایام نوروز استفاده از وسایل بازی در شهربازی و پارک‌ها هم بیشتر می‌شود که نظارت بر استاندارد این وسایل نیز انجام خواهد شد.

وی عرضه هرگونه کالای غیراستاندارد را تخلف دانست که با عرضه‌کنندگان و تولیدکنندگان آن برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

مدیرکل استاندار استان کرمانشاه با اشاره برپایی گشت‌های مشترک با سایر مراجع نظارتی برای بررسی استاندارد بودن کالاهای بازار شب عید، تاکید کرد: شهروندان هم می‌توانند با ارسال کد ۱۰ رقمی زیر نشان استاندارد بر روی بسته بندی کالاها به  سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷، اطلاعاتی شامل نام واحد تولیدی، نام محصول، وضعیت پروانه کاربرد علامت استاندارد و تاریخ انقضای آن را دریافت کنند.

نیازی اظهار کرد: مصرف کنندگان می‌توانند در صورت مشاهده کالاهایی که پس از ارسال پیامک به سامانه ۱۰۰۰۱۵۱۷ اعتبار آن‌ها تأیید نشد یا فاقد علامت استاندارد بود، مراتب را از طریق تلفن گویای ۲۴ ساعته ۱۵۱۷ با اداره استاندارد در میان بگذارند.