مراد شیخ‌ویسی در همایش همیاران طبیعت که به مناسبت هفته منابع طبیعی، با حضور جمعی از دانش آموزان استان، امروز(۱۶ اسفند) در  تالار شهید بهشتی کرمانشاه برگزار شد، از کودکان امروز به عنوان آینده سازان کشور یاد کرد و افزود: اگر کودکان و نوجوانان دوستدار طبیعت بار بیایند، در آینده حافظان خوبی برای حراست از منابع طبیعی خواهند شد.

وی سپس از دانش‌آموزان استان خواست تا در ایام خاص سال به ویژه ایام نوروز بیشتر هوای منابع طبیعی را داشته باشند و اجازه ندهند عرصه‌های منابع طبیعی به دلیل سهل انگاری برخی از هموطنانمان آسیب ببیند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه اضافه کرد: دانش آموزان به عنوان همیاران طبیعت می توانند در حفاظت از جنگلها و منابع طبیعی که سرمایه های کشور هستند، سهم موثری داشته باشند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان مقطع ابتدایی استان کرمانشاه امسال ۱۷۰ هزار نهال بلوط، بنه، زالزالک و… تولید کرده‌اند، ابراز امیدواری کرد: این اقدامات با همکاری آموزش و پرورش تدوام داشته باشند.

شیخ‌ویسی در ادامه وضعیت استان کرمانشاه را از حیث برخورداری از جنگل‌ها و مراتع خوب ارزیابی کرد و افزود: استان کرمانشاه بیش از ۵۰۰ هزار هکتار جنگل دارد که بیشترین این جنگلها جنگل‌های بلوط، آلبالوی وحشی و… هستند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه همچنین با اعلام اینکه استان کرمانشاه بیش از یک میلیون هکتار مرتع دارد، گفت: در حال حاضر بیش از ظرفیت این مراتع از آنها استفاده می شود و این مهم ضرورت برنامه ریزی برای کاهش میزان استفاده از مراتع استان را نشان می دهد، چراکه استفاده بیش از حد از آنها می تواند نابودی مراتع را در پی داشته باشد.