آرش رضایی در آیین افتتاح هوشمندسازی ۱۳ تقاطع شهر کرمانشاه که امروز (۱۶ اسفند) برگزار شد، با تاکید بر اینکه کار بدون مطالعه و بررسی انجام نمی‌دهیم، گفت: از این پس تصمیم گرفته‌ایم هیچ پروژه‌ای بدون مطالعه و بررسی شروع نشود و این تصمیم را اجرایی می‌کنم، حتی اگر مورد نقد قرار گیرم.

وی افزود: در همین راستا اگر قرار باشد اصل را بر این بگذاریم و پروژه‌ای بدون مطالعه کلنگ زنی نشود، در حال حاضر هیچ پروژه جدیدی برای اجرا نداریم.

وی تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که بهترین مشاوران را در اجرای کارها به یاری بگیریم و در این زمینه بررسی های بسیاری انجام شده تا مشاورانی که در پروژه های سایر کلانشهرها حضور داشته اند و توانایی آنها تثبیت شده را به خدمت بگیریم.

رضایی تصریح کرد: استفاده از مشاور در پروژه‌ها باید به یک مطالبه عمومی تبدیل شود و مردم باید این را طلب کنند که پروژه ای که کلنگ زنی می‌شود براساس چه مطالعاتی کلنگ زده شده است.

شهردار کرمانشاه خاطرنشان کرد: حضورم در کرمانشاه به عنوان شهردار همزمان با شروع پنج تقاطع بود که اجازه شروع پروژه‌ها را ندادم، چون کار مطالعاتی که باید در خصوص آنها انجام نشده بود.

رضایی افزود: تقاطعی که باید مرداد ماه امسال با حضور رییس جمهور کلنگ زنی می‌شد، در اسفند ماه بعد از انجام مطالعات تعیین تکلیف می‌شود.

ساخت تقاطع امام حسین(ع) و امام خمینی (ره) شتاب می‌گیرد

وی تاکید کرد: مشکلات دو تقاطع امام حسین(ع) و امام خمینی(ره) رفع شده و مطالعاتی که باید انجام شده و  سال آینده شاهد جهش در خصوص این دو پروژه خواهیم بود.

شهردار کرمانشاه خاطرنشان کرد: عرشه تقاطع امام حسین(ع) در کارگاهی در تهران در حال ساخت است که بعد از اتمام ساخت جهت نصب به کرمانشاه ارسال می‌شود.

وی افزود: هم اکنون در حال طراحی رینگ جدید شهر کرمانشاه با همکاری تیم مشاور هستیم، همچنین پیاده راه سازی برخی معابر نیز با تیم های مشاور در حال انجام است.