به گزارش پایگاه خبری طلوع کرمانشاه؛ حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با مهندس بازوند استاندار کرمانشاه بیان کرد:  به طوری که در اخبار آمده بود فعالیتهای شما در جریان خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان بسیار چشمگیر بود و کاری جهادی انجام دادید و به سهم خودم از تلاشهای شما قدردانی میکنم.

ایشان بیان کرد: تجربه زلزله کرمانشاه برای کشور یک تجربه جدید شد که باید مسوولین این تجربه را حفظ کنند که اگر خدای نکرده مورد مشابهی پیش آمد خدمت‌رسانی مطلوبتر باشد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی افزود: به همان اندازه که به بازسازی خانه ها اهمیت داده میشود باید مراکز فرهنگی و مذهبی نیز مدنظر باشد . مسائل مذهبی بهترین آرامش در ایام زلزله است و تسکین دهنده است که میتواند نقش موثری در آرام کردن مردم داشته باشد.

مرجع تقلید شیعه افزود: این روزها خبررسانی حرف اول را در برنامه های جامعه دارد. تجربیات و عملکرد شما باید در قالب کتاب یا کتابچه منتشر شود و به دست مردم برسد.

ایشان میسر شدن جلب و جذب کمکهای مردمی را تنها با اطلاع‌رسانی صحیح از عملکرد و اقدامات مسوولین دانست و گفت:  خوب است از این اقدامات اطلاع رسانی شود که دولت از قبل پیش بینی های لازم را داشته باشد. بناهای فرسوده در کل کشور یک بلای بالقوه است. دولت باید با برنامه ریزی زمان بندی شده این مسأله را حل کند.

وی گفت:  انشالله روزی می‌رسد که در کرمانشاه همه خانه ها آباد شده و اثری از زلزله نمانده است و مردم نیز این خدمات را از برکات نظام اسلامی میدانند.