به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طلوع کرمانشاه، تحقق شعار سال در گِرو همت جمعی و اتحاد و انسجام همگانی است و حمایت از کالاهای ساخت داخل رونق و جانی دوباره به این استان محروم می‌بخشد.

تنها واحد صنعتی نساجی استان کرمانشاه ظرفیت سالانه ۱۰ میلیون متر پارچه چادری، روسری و پارچه لباس کار  و پیراهنی در رنگ‌بندی و طرح‌های مختلف دارد.

مسئولان کارخانه کرپ ناز می‌گویند: در گذشته‌ای نه‌چندان دور در کِرپ‌ناز سالانه بیش از ۹ میلیون متر پارچه تولید می‌شد و بیش از ۴۶۰ نفر در آن مشغول به‌کار بودند اما امروز به دلایل مختلف، ظرفیت این کارخانه کمتر از ۲۰ درصد ظرفیت تولیدی و تعداد کارکنان نیز به کمتر از ۱۶۰ نفر کاهش یافته است.

این کارخانه با مشکلات نقدینگی، نبود مواد اولیه، مستهلک شدن ماشین آلات خط تولید و… مواجه است و سبب کاهش چشمگیر تولید آن شده است.

کرپ ناز اگر حمایت می شد می توانست در منطقه غرب برندی بزرگ باشد و بازارهای منطقه را تصاحب کند اما افسوس که مورد بی مهری قرار گرفته است.

 حمایت از کالای ایرانی و تولید داخل باید سرلوحه تمام مردم و مسئولان باشد تا شاهد رونق و شکوفایی و فعالیت تولید کارخانه‌های استان باشیم.

عدم استفاده از تولید داخل و گرایش به برندهای خارجی سبب رکود و تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی و حتی صنعتی استان کرمانشاه شده است./م