به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طلوع کرمانشاه، این روزها فصل کار و تلاش کشاورزان است و این قشر زحمتکش باید زمین های زراعی خود را علیه آفات نباتی سمپاشی کنند.

مسئله مورد بحث توجه به سموم مصرفی و اهمیت توجه به تولید داخل است و همانطور که رهبر معظم انقلاب تاکید دارند ما باید نسبت به اقتصاد ملی خود و تولید داخل تعصب داشته باشیم.

فصل تازه ای از کار و تلاش برای کشاورزان آغاز شده و مبارزه با آفات گیاهی، کارِ این روزهای کشاورزان است.

کشاورزان به عنوان مصرف کنندگان سموم در مزارع توقع دارند که سم ایرانی با کیفیت بالا و قیمت مناسب و به‌صرفه در اختیارشان قرار بگیرد تا دیگر سراغ سم خارجی نروند.

این روزها سموم مختلف ایرانی و خارجی عرضه می شود اما به گفته بسیاری از کشاورزان کیفیت سموم ایرانی بهتر است اما سموم چینی تاثیری در مزرعه نداشته و علف های هرز دوباره رشد کردند.

 در حوالی روانسر یک مجتمع بزرگ تولید سموم دفع آفات نباتی فعال با پتانسیل بالا و ظرفیت تولید ۱۲ نوع سم با اشتغالزایی ۱۰۰ نفر وجود دارد که در زُمره شرکت‌های دانش بنیان نیز قرار گرفته است.

در این مجتمع عظیم تکنیکال یا همان مواد اولیه مورد نیاز سایر کارخانه ها تولید می‌شود که تنها تولیدکننده تکنیکال در کشور است و کیفیت خوبی دارد.

این مجتمع همچنین مشتری‌های بسیاری در کشورهای دیگر به ویژه در ترکیه دارد.

در سال حمایت از کالای ایرانی و تولید داخل باید همت کنیم و در بخش کشاورزی به عنوان پتانسیل و استعداد  عظیم استان کرمانشاه استفاده از تولیدات داخل برجسته و پُررنگ شود.