به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طلوع کرمانشاه، نوروز آغاز بهار است و مردم این روزها اوقات بیشتری را در دامان طبیعت سپری میکنند.

عرصه‌های طبیعی و چشم اندازهای زیبای استان این روزها پذیرای مشتاقانی است که منتظر سرسبز شدن دامنه‌ها و کوهپایه‌های زیبای زاگرس بودند.

بر اساس اعلام متولیان عرصه‌های منابع طبیعی استان کرمانشاه، امسال مسافران بهاری با طبیعت زیبای کرمانشاه مهربان‌تر بودند و طبیعت گردان به ویژه در طبیعت زباله کمتری در عرصه ها رها کردند.

مراد شیخ ویسی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه می‌گوید: با توجه به بازدیدهایی که ما داشتیم و کشیک‌هایی که در طول این ایام داشتیم، مردم مراقبت کردند و به منابع طبیعی و اهمیت حفاظت از آن توجه کردند.

وی افزود: مردم خوشبختانه طرفدار محیط زیست هستند. این روزها جاده‌هایی که برخی مسافران در دل طبیعت و جنگل‌ها ایجاد میکنند سبب نگرانی شده است. جاده هایی که هدف آن رسیدن به مکان های بکر طبیعی است اما این شیارهای مصنوعی چشم اندازهای زیبای طبیعی را مخدوش می کند و به سلامت جنگل هم آسیب می زند.

شیخ ویسی گفت: جاده هایی که ایجاد می کنند هم باعث حضور بیشتر برخی افراد می شود که محیط زیست را تخریب می کنند و خود دامداران نیز ناراحت می شوند و مراتع آنها تخریب می شود.

وی بیان کرد: خوشبختانه امسال در کمربند طبیعی زاگرس کمتر دیده شد که مسافران نوروزی برای افروختن آتش درختان جنگلی را قطع کنند.