بازوند با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر رفع موانع پیش روی رونق تولید گفت: امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال رونق تولید نامگذاری شده است و این مهم با جذب سرمایه‌گذاری جدید تحقق می‌شود.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: بانک‌ها در زلزله آبان ماه ۹۶ کمک بسیاری به استان کردند و انتظار می‌رود در رونق تولید و ایجاد اشتغال نیز نقش آفرین باشند.

وی گفت: متأسفانه بانک کشاورزی با استناد به یک نامه دیوان محاسبات سریعا و بدون اطلاع کارگروه اشتغال استان، پرداخت وام اشتغال روستایی به تمامی‌طرح‌های خارج از حوزه کشاورزی را متوقف کرده است.

بازوند افزود: در سال رونق تولید اینگونه رویکردها که به اشتغال و تولید استان لطمه می‌زند به هیچ وجه قابل قبول نیست.

بازوند گفت: دیوان محاسبات همانند دیگر مجموعه‌ها در قبال اشتغال جوانان و رونق تولید مورد نظر رهبر معظم انقلاب دارای مسئولیت است و در نشست مشترکی که فردا با این مجموعه برگزار می‌شود تلاش می‌شود این موضوع سریعتر حل شود.

وی بیان کرد: سند اشتغال سه ساله استان یعنی ۹۸ تا ۱۴۰۰ در دست تدوین است و در نخستین گام‌، برش سال ۹۸ این سند خرداد ماه تعیین تکلیف می‌شود.

استاندار کرمانشاه اظهار کرد: دولت ایجاد ۴۶ هزار شغل با اعتبار ۱۲۰۰ میلیارد تومان را برای کرمانشاه در نظر گرفته است و البته این میزان تسهیلات برای این اشتغال کافی نیست و باید به سمت جذب آورده‌های بخش خصوصی نیز گام برداریم.

وی گفت: در سال ۹۸ به دنبال کاهش سه درصدی نرخ بیکاری در مقایسه با سال ۹۷ هستیم و برآوردهای لازم در زمینه میزان سرمایه‌گذاری و تعداد شغل مورد نیاز برای تحقق این موضوع در سند مربوطه در نظر گرفته شده است/تسنیم