رضایی افزود: این همکاری ها به حدی است که حتی در بحث ورود سلاح های شکاری که عمدتا تولید کشور ترکیه است، با هماهنگی با کارخانه های این کشور بحث قاچاق این سلاح ها مدیریت شده است.

وی تصریح کرد: در کنار این اقدامات، ما هم به وظیفه قانونی خود در مرزها عمل می کنیم و مدیریت مرزهای کشور به خوبی در حال انجام است.

فرمانده مرزبانی ناجا با انتقاد از مصاحبه برخی مسئولان که در آن عنوان می کنند مرزبانان با کوله بران برخورد می کنند، گفت: تعریف کوله بر کاملا مشخص است و کوله بران همگی شناخته شده و ثبت شده‌اند و مسیر و زمان تردد آنها نیز کاملا مشخص است.

وی افزود: آن افرادی که ما با آنها مقابله می کنیم متجاوز مرزی هستند، نه کوله بر. متجاوز مرزی هم کسی است که بر اساس قانون مجرم است و تردد غیرقانونی دارد.

رضایی تصریح کرد: کسی که شبانه بصورت غیرقانونی آن هم مسلحانه مشروبات الکلی حمل می‌کند آیا این فرد کوله‌بر است؟! این فرد یک متجاوز مرزی است که هم مخل امنیت اقتصادی است و هم مخل امنیت جامعه و هیچ کس، نه قانون، نه مردم و نه مرزنشینان به ما اجازه مدارا با چنین افرادی را نمی دهند.

وی یادآور شد: متاسفانه برخی از این افراد فریب خورده اند و برخی نیز جزو مافیای قاچاق یا مافیای ضد امنیتی هستند.

رضایی افزود: در قانون هم مرزبان وظایفی دارد و ملت، از مرزبانان خود انتظار دارد که شبانه روز هوشیار بوده و از مرزهای کشور دفاع کند و در همین راستا حمایت دستگاه‌های قانونی و قضایی را از مرزبانی و وظایف آن را خواستاریم.

وی یادآور شد: همچنین به جهت بزرگی و وسعت و گستردگی مرزها و نیز عقب ماندگی تاریخی زیرساخت های مرزی، ضرورت دارد که هم مجلس و هم دولت تلاش کرده و بخشی از این خلاها را جبران کنند.

فرماندهی مرزبانی ناجا در ادامه با اشاره به پیگیری‌های بسیار مسئولین کشور برای بازگشایی مرز خسروی، گفت: این مرز بین المللی از زیرساخت های مطلوبی برخوردار است و کمترین فاصله را با مرکز عراق و عتبات عالیات دارد.

وی افزود: در سالهای اخیر تلاش های بسیاری از سوی دستگاه های مختلف از جمله مرزبانی برای بازگشایی این مرز صورت گرفت، اما به دلیل وضعیتی که در عمق خاک کشور عراق وجود داشت که گروه های تروریسی مناطقی از آن را ناامن کرده بودند امکان تردد در این مرز میسر نشد که امیدواریم امسال با رفع تمام مشکلات شاهد بازگشایی این مرز باشیم.

وی تصریح کرد: به لحاظ تامین امنیت این مرز مشکلی نداریم و قطعا بازگشایی آن به نفع دو کشور و ویژه زائران ایرانی خواهد بود/ایسنا