*ضعف تبلیغات گردشگری و رویدادسازی داریم

وی در ادامه ضعف تبلیغات گردشگری و رویدادسازی را ۲ عامل اصلی حضور کم گردشگران در استان با وجود همه ظرفیت های بیشمار استان دانست و گفت: برای تبلیغات گردشگری و رویداد‌سازی برنامه‌های گسترده‌ای را در دست اقدام است.

قادری کرمانشاه پایتخت نوروز ایران از جمله این رویدادها عنوان کرد که در نوروز ۹۸ انجام شد و افزود: این رویداد در سال‌های آینده نیز تداوم خواهد داشت در همین راستا به دنبال میزبانی رویداد بین‌المللی گردشگری روستایی ۲۰۲۰ هستیم.

وی در خصوص بناهای تاریخی، اظهار داشت: سیل اخیر نشان داد که بناهای تاریخی بسیار مقاوم‌تر از سازه‌های جدید هستند.

آنگونه که مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه می‌گوید، برای ساماندهی پل‌کهنه باید اداره راه برای احداث پل جدید کمک کند تا تردد از روی پل کهنه به این بنا آسیب نرساند.

وی گردشگری شهری را نیازمند حمایت و همراهی شهرداری دانست وافزود: برای بازآفرینی شهری باید کارگروه‌هایی شکل گیرد که نقشه‌های این بازآفرینی تهیه شود.

*آمادگی تبدیل ساختمان اداره کار و ساختمان شهرداری کرمانشاه به موزه استاندارد

قادری ادامه داد: این آمادگی را داریم که کسانی که مالکیت خانه‌های تاریخی را دارند با حفظ و احیای بنا برای تغییر کاربری به عنوان مجموعه‌های فرهنگی، پذیرایی و یا اقامتی مجوزهای لازم را بدهیم.

وی تاکید کرد: ساختمان اداره کار و ساختمان شهرداری از جمله بناهای با ارزش کرمانشاه هستند مکاتبه‌هایی با استاندار و شهردار داشته‌ایم حاضریم تبدیل به موزه استاندارد کنیم

*احداث ۳ بازارچه دائمی صنایع دستی در کرمانشاه

این مسؤول با بیان اینکه مرمت‌های بازار را در اولویت قرار داده‌ایم، گفت: مرمت بازار نیازمند همراهی مردم، شهرداری و نهادهای دیگر از جمله آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای است؛ از هفته آینده مرمت بخش دیگری از بازار را شروع می‌کنیم.

قادری در پایان، گفت: احداث سه بازارچه دائمی صنایع دستی در شهرستان‌های روانسر، اسلام آبادغرب، صحنه را طی سال‌جاری در دستور کار داریم/فارس