به گزارش طلوع کرمانشاه، رضا خواجه‌ای، با بیان اینکه کار آواربرداری ۱۹ هزار و ۱۰۰ واحد نیز انجام شده است، افزود: ۱۰ هزار ۸۷۰ واحد نیز عملیات پی کنی آنها به اتمام رسیده است.

وی همچنین از اجرای بتن فنداسیون ۶ هزار و ۵۱۷ واحد در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه خبر داد.

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه در ادامه با اشاره به وجود ۳۵ هزار و ۲۰۰ واحد احداثی، یادآور شد: ۵۹ هزار و ۶۴۲ واحد تعمیری نیز در مناطق زلزله زده استان وجود دارد.

وی گفت: از مجموع واحدهای تعمیری، عملیات بازسازی ۳۱ هزار واحد آغاز و تاکنون کار تعمیر و مرمت ۲۲ هزار واحد نیز به اتمام رسیده است.

خواجه ای همچنین از معرفی ۶۶ هزار واحد به بانک های عامل برای دریافت تسهیلات خبر داد و گفت: از این تعداد، بانک ها با ۴۳ هزار و ۷۰۰ واحد عقد قرارداد کرده و تسهیلات نیز به نوبت ثبت نام در حال پرداخت شدن است.

این مقام مسئول در ادامه با تاکید بر اینکه مشارکت مردم در امر بازسازی ضروری است، گفت: تلاش می کنیم واحدهای تعمیری مناطق روستایی تا نیمه اول خرداد و واحدهای احداثی نوع یک در این مناطق تا پایان شهریور آماده و تحویل مردم شود.

وی همچنین در خصوص واحدهای احداثی شهری نیز گفت: این دسته از واحدها به دلیل زمان بری بیشتر تلاش می شود تا پایان سال ۹۷ آماده و تحویل مردم شود.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشته است.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود یکصد هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.

 

 

ایرنا