به گزارش خبرنگار طلوع کرمانشاه، حسن یونس سینکی امروز در بازدید از شهرک صنعتی سرپلذهاب اظهار داشت: سیستم بانکی آنگونه که شایسته است، نسبت به این اتفاقی که افتاده ساختار خودش را اصلاح نکرده و صاحبان صنایع تا امروز به نحو مطلوب نتوانسته اند از تسهیلات استفاده کنند و در بلا تکلیفی به سر می‌برند.

وی با اشاره به نشست ستاد تسهیل روز گذشته استان افزود: در این نشست تصمیمات خوبی اتخاذ شده و امیدوار هستیم با تصمیمات دیروز و با پیگیری‌ای که در مرکز خواهیم داشت بتوانم مسئله تسهیلات و پیگیری واگذاری تسهیلات به واحد‌های آسیب دیده حل و فصل شود.

سینکی اشاره‌ای نیز به اقدامات انجام شده در سرپل ذهاب داشت و گفت: نکته مثبتی که در این بازدید دیدیم این بود که از ۶۷ واحدی که تخریب شده امروز ۱۷ واحد فعال شده و ۲۶۰ نفر نیروی کار به چرخه کار باز گشتند که این امر مایه امیدواری است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد مشکلات واحد‌های صنفی زلزله زده نیز اظهار داشت: واحد‌های صنفی هم مشکلات مشابه دارند، اما دامنه آن محدودتر است و مشکلات آن‌ها را هم که اغلب مشکل تسهیلات است پیگیری خواهیم کرد و در کوتاه‌ترین مدت نیز باید مسائل آن‌ها حل و فصل شود.