هشدار در خصوص فعالیت شرکت های هرمی

صادقی در ادامه به شهروندان کرمانشاهی درخصوص فعالیت و عضویت در شرکت های هرمی هشدار داد و گفت: تعدادی شرکت هرمی با توسعه انسانی و دریافت حق عضویت در سطح استان مشغول به فعالیت هستند که مطابق قانون فعالیت آنها جرم تلقی می‌شود.

وی بابیان اینکه درحال حاضر مشغول رصد و شناسایی این شرکت ها هستیم تا در زمان مقرر با آنها برخورد کنیم، گفت: به شهروندان توصیه می کنیم به صرف اینکه این شرکت ها تعداد زیادی مراجعه کننده دارند و یا اینکه دارای ظاهری قانونی هستند، فریب آنها را نخورند.

   
ممنوعیت نصب آیفون تصویری در اماکن تجاری
 
وی همچنین از ممنوعیت نصب آیفون تصویری توسط اماکن تجاری استان خبرداد و گفت: بجز اماکنی که ویژه ارائه خدمات به بانوان هستند، نصب آیفون تصویری در سایر اماکن تجاری استان ممنوع است.

دادستان کرمانشاه بابیان اینکه نصب آیفون تصویری در این اماکن به منظور ارائه خدمات به مشتریان خاص انجام می‌گیرد، اعلام کرد: همچنین این موضوع مانع از نظارت پلیس بر این اماکن شده، لذا نصب اینگونه آیفون ها تخلف بوده و پلیس به این واحدها اخطار می دهد و درصورتی که  به اخطارها توجهی نکنند، اقدام به جمع آوری آیفون این واحدها خواهیم کرد.

مخالف کار کردن زنان نیستم

وی همچنین به صحبت های اخیرش درخصوص لزوم ساماندهی فعالیت فروش کتاب به شکل بازاریابی توسط برخی بانوان در سطح شهر اشاره کرد و گفت: پس از صحبت هایی که اخیرا دراین رابطه داشتم، عده‌ای اینگونه برداشت کرده‌اند که مخالف فعالیت و کار زنان هستم، درحالیکه اینگونه نیست.

صادقی افزود: با کار کردن و فعالیت زنان مخالفتی ندارم، درخصوص موضوع اخیر هم بیشتر نگرانی که داشتم آسیب‌زا بودن اینگونه فعالیت ها است که در آینده شاهد آن خواهیم بود.

وی تاکید کرد: اینگونه روش های بازاریابی پذیرفته شده نیست که عده ای از بانوان با اصرار مردم را به خرید کتاب وادار کنند، لذا باید ساماندهی و نظارتی بر فعالیت آنان از طریق دستگاه های ذیربط انجام گیرد.

پلمب ۱۰ واحد صنفی متخلف در ماه رمضان

دادستان کرمانشاه در ادامه به جایگاه ماه مبارک رمضان و لزوم رعایت شان آن توسط شهروندان تاکید کرد و گفت: انتظار داریم عموم شهروندان شان این ماه را بیش از پیش رعایت کنند و کسانی که روزه نمی گیرند از تظاهر به روزه خواری پرهیز کنند.

وی تصریح کرد: اصنافی که مجوز فعالیت گرفته اند نیز باید مکان هایی را برای مسافرین و افرادی که به هر دلیلی توانایی روزه گرفتن ندارند درنظر بگیرند تا به آنها ارائه خدمت داشته باشند.

صادقی بابیان اینکه از ابتدای ماه رمضان تاکنون برای عده زیادی پرونده روزه خواری تشکیل شده، اعلام کرد: با اکثر این افراد که با تجری مرتکب روزه خواری شده اند برخورد قضایی صورت گرفته و برای عده ای دیگر نیز در دادگاه پرونده تشکیل داده ایم که درحال رسیدگی است.

وی همچنین از پلمب ۱۰ واحد صنفی متخلف در ماه مبارک رمضان خبرداد و گفت: این واحدها خلاف دستورالعمل ویژه ماه رمضان اقدام به فعالیت کرده بودند که تا پایان این ماه از فعالیت آنها جلوگیری می شود.

دادستان کرمانشاه یادآورشد: علاوه بر اکیپ های متشکل از نمایندگان دادسرا، بازرسی اصناف و دایره نظارت اماکن عمومی که فعالیت واحدهای اصناف را در سطح شهر رسیدگی می‌کنند، چندگروه تحت عنوان آمرین به معرف و ناهیان از منکر نیز در بحث تذکر به افراد روزه خوار مشغول به فعالیت هستند/ایسنا