شهرام نادری در گفت و گو با خبرنگار طلوع کرمانشاه، اظهار کرد: در روز نخست جشنواره بین المللی فیلم سبز استقبال مردم بسیار چشمگیر بود و حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر در سینما فرهنگ که محل برگزاری جشنواره است حضور داشتند.
وی ادامه داد: روز اول را عمدتا به بازنشستگان اختصاص دادیم و در این روز یکی از برنامه های شاخص اکران مستند “مادر زمین” خانم شیرزادی بود.
 نادری با بیان اینکه این جشنواره در کرمانشاه همزمان با سراسر و از ۱۸ تا ۲۴ شهریور به مدت هفت روز برگزار خواهد شد، تاکید کرد: جشنواره فیلم سبز علاوه بر کرمانشاه در چهار شهرستان جوانرود، دالاهو، کنگاور و سنقر نیز برگزار خواهد شد.
به گفته دبیر استانی جشنواره بین المللی فیلم سبز، اکران فیلم های جشنواره هر روز از هشت صبح تا ۲۳ شب خواهد بود.
نادری یادآوری کرد: بیش از دو هزار اثر به دبیرخانه این جشنواره در مرکز ارسال شده که حدود ۴۰۰ اثر پذیرفته شده و در مدت یک هفته اکران خواهند شد.
نادری معتقد است، ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران بزرگترین رویداد فرهنگی حفظ محیط زیست در منطقه خاورمیانه است که بصورت همزمان در سراسر کشور و در بیش از ۱۸۰ مرکز اکران می ‌شود.
وی هدف از برپایی این جشنواره را نهادینه کردن فرهنگ حفظ محیط زیست بین مردم دانست و تصریح کرد: جشنواره فیلم سبز یکی از مهمترین رویدادهای محیط زیستی کشور است.