به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طلوع کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست رسمی استانداران کرمانشاه و دیالی عراق با حضور همراهان، اظهار داشت: یاد و جایگاه شهدای سرافراز و رزمندگان دلیری که در راه مبارزه با تکفیری‌های داعش جانفشانی کرده اند گرامی می داریم، ما در این نشست بدنبال اهداف مشترک این دو استان هستیم.

وی افزود: مرز خسروی با سابقه طولانی در تردد زائران حرم حضرت ابا عبدالله (ع ) آماده پذیرایی و عبور زائرین است. سال گذشته با تمام پی‌گیری‌های مقامات ایران نتوانستیم از این فرصت استفاده کنیم. امیدواریم امسال هم کشور عراق از این خیر و مزیت بزرگ بهره ببرد و هم مشتاقان حضرت امام حسین ( ع) در ایران بتوانند از آن استفاده کنند.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: قطعا در صورت همکاری و موافقت استان دیالی؛ دولت مرکزی عراق هم همکاری بیشتری برای بازگشایی مرز خسروی خواهد کرد.

بازوند با بیان اینکه استان کرمانشاه برای بازسازی و تامین زیرساختها در استان دیالی آماده همکاری کامل است، گفت: انتقال دانش فنی با دارا بودن بیش از ۷۰۰۰ نیروی مهندس متخصص و صدها شرکت تخصصی و بازسازی راهها، پل ها، مراکز دولتی و… از جمله ظرفیت‌های کرمانشاه برای همکاری است.

استاندار کرمانشاه اظهار داشت: گمرکات دو کشور برای توسعه صادرات و واردات می توانند قدم های بزرگتر با شتاب بیشتری بردارند.. در این مورد ایران آماده تفاهم های بیشتر است. استان کرمانشاه آماده مبادله بیشتر کالا و تعاملات اقتصادی در مرز سومار است.