به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طلوع کرمانشاه به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان کرمانشاه، دکتر صیاد غلامی تصریح کرد: واحد نظارت بر بهداشت عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه در راستای تشدید نظارت های بهداشتی خود با شناسایی سه عرضه کننده کشتار غیرمجاز دام در شهرک الهیه با حمایت دستگاه قضایی و همکاری نیروی انتظامی، اجرائیات شهرداری و شبکه بهداشت موفق به برخورد قانونی و افراد مذکور به مراجع قضایی ارجاع شدند.

وی از دستگیری افراد متخلف خبر داد و عنوان کرد: سه لاشه گوسفند حاصل کشتار غیرمجاز که همراه امعاء و احشاء نیز از این افراد کشف و به شیوه بهداشتی امحا شد.

غلامی یادآور کرد: به جهت شناساندن این افراد و ‌مراکز تخلف، با نصب بنر در منطقه به مردم اطلاع رسانی شد.

وی از ادامه برخورد جدی با افراد متخلف کشتار و‌عرضه غیرمجاز دام و طیور خبر داد و به افرادی که سلامت مردم را تهدید می کنند هشدار داد با انها برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

دکتر غلامی گفت: از این پس اقدامات واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی شهرستان کرمانشاه به صورت هفتگی به اطلاع عموم مردم رسانده می شود.

این مقام مسئول با اشاره به مخاطرات بهداشتی کشتار غیر مجاز دام در معابر و جاده ها خاطر نشان کرد: بیماری مهلک و خطرناک تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در کمین مصرف کنندگان چنین گوشت هایی است.

وی از مردم ‌هم خواست هرگونه تخلف بهداشتی را با تلفن ۱۵۱۲ با سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ دامپزشکی در میان بگذارند.