به گزارش طلوع کرمانشاه، کیومرث مظفری افزود: این تعداد بیمه شده در استان در قالب صندوق بیمه کارکنان دولت، روستاییان و عشایر، بیمه سلامت رایگان و بیمه سایر اقشار شامل خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، روحانیون، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد تحت پوشش قرار دارند.

وی با بیان اینکه هر فردی که فاقد هر نوع بیمه‌ای است می‌تواند جهت دریافت بیمه سلامت اقدام کند، گفت: مدعی هستیم هیچ کس در استان فاقد پوشش بیمه نیست، مگر کسی که خودش مراجعه نکرده باشد و تمایلی به انجام این کار نداشته باشد. البته همچنان بیمه سلامت برقرار است و افرادی که فاقد بیمه هستند می‌توانند مراجعه کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان با اشاره به شروع به کار صندوق بیمه ایرانیان از آبان سال گذشته، گفت: افراد برای دریافت این بیمه باید سالانه مبلغ ۲۴۰ هزار تومان پرداخت کنند که در حال حاضر دو هزار نفر در استان تحت پوشش این بیمه هستند.

مظفری در خصوص میزان بدهی به مراکز درمانی با بیان اینکه رقم بدهی‌های سال گذشته تا زمان وصول اسناد از مراکز درمانی قابل احصا نیست، گفت: در ۹ ماهه سال گذشته مجموع بدهی‌ها رقمی معادل ۳۱۰ میلیارد تومان بوده است و برآورد ما این است در مجموع سال گذشته بیش از ۴۰۰ میلیارد تومانی بدهی داشته باشیم.

وی همچنین با اشاره به زلزله آبان ماه سال گذشته، اظهار داشت: این زلزله موجب شد استان مورد توجه قرار گیرد و با پیگیری‌های بسیار از سوی بیمه سلامت و مسئولین استان توانستیم بخش زیادی از مطالبات مراکز درمانی استان را پرداخت کنیم.