به گزارش طلوع کرمانشاه، علیرضا رئیسی روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح چهار طرح بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در جمع خبرنگاران افزود: مراکز بهداشتی را به منظور شناسایی و پیشگیری از این بیماری‌ها توسعه می دهیم.

او تاکید کرد: در کشور در زمینه بیماری های غیرواگیر مانند دیابت و چاقی مشکل داریم و کنترل آن هم دست وزارت بهداشت نیست و جزو معضلات دنیا است.

وی توسعه مراکز کاهش آسیب ها را در کشور در دستور کار دانست و گفت: اکنون ما در این مراکز منتظر مراجعه بیماران نمی مانیم بلکه به سراغ آنها می رویم.

وی اظهار کرد: با شناسایی مناطق آسیب پذیر و پیدا کردن بیماران در راستای کاهش آسیب ها تلاش می کنیم.

معاون وزیر بهداشت در ادامه به وضعیت بهداشتی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: آب های سطحی، فاضلاب ها و نخاله ها باید به سرعت جمع آوری تا از بروز بیماری پیشگیری شود.

او این موارد را زمینه ساز بروز بیماری و جولان حیوانات و جوندگان موذی دانست.

وی یادآوری کرد که وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تمام توان و امکانات در مناطق زلزله زده از بروز بیماری جلوگیری می کند.

رئیسی در ادامه آموزش و پژوهش را در حوزه کاهش آسیب ها در دستور کار وزارت بهداشت دانست و افزود: در استان کرمانشاه چند مرکز الان فعال است و در آینده ای نزدیک مراکز دیگری را اضافه می کنیم.

با حضور معاون بهداشت وزیر بهداشت و درمان چهار طرح بهداشتی شامل آزمایشگاه مرجع، مرکز تحقیقات بیماری های رفتاری، مرکز مشاوره بیماری های رفتاری و پایگاه مشاوره زنان در شهر کرمانشاه افتتاح شد.

 

 

ایرنا