وی اظهار داشت: با توجه به اینکه آموزش و پرورش همواره یکی از نهادهای پیشرو در خدمت‌رسانی به مردم بوده، با دستور مدیرکل، ستادهای نظارت بر ثبت نام در تمام ادارات آموزش و پرورش شروع به فعالیت کرده‌اند؛ بنابراین لازم است مدیران مدارس در فضایی بسیار آرام و بدون تنش و با تسهیل روند ثبت نام و در محیطی توأم با احترام، پذیرای اولیای دانش‌آموزان برای ثبت نام فرزندانشان باشند.

وی ادامه داد: همکاری مردم با مدیران مدارس در ایام ثبت نام و نیز مراجعه آنان به نزدیک‌ترین فضای آموزشی به محل زندگی، می‌تواند تا حدود بسیار زیادی بر کاهش مشکلات اثرگذار باشد.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه تأکید کرد: برابر قوانین و مقررات، گرفتن هرگونه وجه اجباری به جز بیمه و هزینه کتب درسی در زمان ثبت نام هیچ‌گونه وجاحت قانونی ندارد.

او تصریح کرد: با عنایت به اینکه سند تحول بنیادین یکی از اسناد مهم و زیربنایی فعالیت‌های آموزش و پرورش است و مدرسه‌محوری به عنوان یکی از زیرنظام‌های این سند در سال تحصیلی آینده در مدارس اجرایی خواهد شد و در این برنامه مدیر و اولیا، نقش بسیار مهمی در اجرای فعالیت‌های علمی و پرورشی مدرسه خواهند داشت.

وی یادآور شد که مدیر می‌تواند با تدوین برنامه‌هایی جامع و قابل اجرا تمامی فعالیت‌های یکساله خود را در قالب برنامه یکساله و عملیاتی به تصویب اداره و مسئولان انجمن اولیا و مربیان رسانده و زمینه مشارکت مالی اولیا را در قالب یک تفاهم‌نامه عملیاتی فراهم نماید.

گفتنی است، تمام فعالیت‌های مدیران در سامانه‌ای که بدین منظور در مدارس ایجاد می‌گردد، قابل مشاهده و بررسی است.

اکنون ۳۲۵ هزار دانش آموز در استان کرمانشاه مشغول به تحصیل هستند و نزدیک به ۳۰ هزار فرهنگی در امر آموزش و پرورش این دانش آموزان تلاش می‌کنند/ایرنا