بهرامی نژاد در ادامه از وجود ۴۰۰ رقم ژنی یولاف زراعی در استان خبرداد و گفت: این میزان بزرگترین ذخیره ژنی ارقام یولاف در ایران است که آنها را از استرالیا به ایران آورده ام.

وی اهمیت یولاف را در بحث غذایی و استفاده در لوازم آرایشی و بهداشتی اعلام کرد وافزود: به منظور فرآوری محصولات یولاف که در پردیس کشاورزی تولید می کردیم، به سختی توانستیم دستگاه پوست‌کن یولاف را از کشور فنلاند وارد کنیم.

این عضو هیات علمی پردیس کشاورزی دانشگاه رازی یادآورشد: درحال حاضر در این مجموعه تولید نان، آرد، بلغور، پَرَک و دانه های سالم یولاف را داریم که به سراسر ایران عرضه می‌شود.

وی در خصوص فواید تغذیه ای یولاف نیز گفت: اگر کسی روزانه بصورت متوسط چهارگرم فیبر یولاف مصرف کند، تا ۲۶ درصد از ابتلاء به بیماری های قلبی که اولین عامل مرگ و میر در کشور است، دور خواهند ماند.

بهرامی نژاد پیشگیری از بیماری های روده و سرطان، کنترل چاقی و قند خون را از دیگر فواید مصرف فرآورده های یولاف برای بدن انسان دانست.   

وی در ادامه همچنین با بیان اینکه دانشگاه رازی می‌تواند قطب یولاف ایران باشد، اعلام کرد: سال گذشته به دلیل ارتباطی که با سازمان بین المللی یولاف داشتم،  خود و دانشگاه رازی را به عضویت این سازمان درآوردم تا بتوانیم از امتیازات حضور در این سازمان استفاده کرده و به آخرین تحقیقات این حوزه دسترسی داشته باشیم.

عضو هیات علمی پردیس کشاورزی دانشگاه رازی متذکرشد: توسعه و ترویج یولاف در استان و ادامه فعالیت دانشگاه رازی در سازمان بین المللی یولاف مستلزم حمایت های مسئولین استان است/ایسنا